Mardin'e 41 milyon avroluk atık su yatırımı

Giriş Tarihi: 24.2.2013
Mardin Belediyesi Yenişehir'in altyapısının tamamını değiştirmek için AB hibeleri kapsamında 41 milyon avroluk (100 milyon lira) kaynak sağladı. Mardin Su ve Atık Su AB Yatırım Projesi'ni hayata geçirmek için AB heyeti ile yapılan görüşmeler neticesinde ihalenin 2013 yılı içerisinde yapılması kararlaştırıldı.

YENİLENMİŞ ALTYAPI

Yenişehir'deki altyapının ihtiyaca cevap vermediği için acilen yenilenmesi gerektiğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, "Mardin tarihinde ilk defa bu miktarda kredi sağlanıyor. Yaklaşık 100 milyon lira harcayarak Yenişehir'in altyapısını tamamen yenileyeceğiz. Gelecek nesillere altyapısı sağlam bir şehir bırakacağız" dedi.

İHALE BU YIL YAPILACAK
41 milyon avroluk projenin yüzde 85'i AB hibesi, yüzde 6'sı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kalan kısmının ise Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından finanse edilecegi belirtildi. 2013 yılında ihalesi yapılacak olan proje kapsamında 13 Mart, Yenişehir, Nur Mahallesi, Bahçeşehir kısmı, Artuklu Üniversitesi kampus alanına kadar olan bölgelerin altyapısı yenilenecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mardin'e 41 milyon avroluk atık su yatırımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN