Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oyun ve masallar maketle canlandı

Giriş Tarihi: 8.3.2013

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Oyuncak Müzesi'nin kurulduğu sokağa, saklambaç oynayan çocuklar ve Alaaddin'in Sihirli Lambası figürlerinin maketlerini yerleştirdi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Oyuncak Müzesi çalışması kapsamında, müzenin kurulduğu sokağa, saklambaç oynayan çocuklar ve Alaaddin'in Sihirli Lambası masalında yer alan figürlerin maketlerini yerleştirdi. Eski Antep evlerinin yer aldığı sokak, kurulan Oyuncak Müzesi doğrultusunda maketlerle dikkat çekici hale getirildi. Maketlerle hem çocukların dikkatini çekmek hem de müzeyi tanıtmak hedefleniyor.

YAKINDA AÇILACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Bey Mahallesi'nde çocuklara özel bir müze kurduklarını söyledi. Çalışmaları devam eden müzede, çok sayıda oyuncağın sergileneceğini belirten Güzelbey, çocuk oyunlarının da anlatılacağını vurguladı. Güzelbey, Türkiye'nin ilk oyuncak müzesini kuran Sunay Akın'ın hayalindeki konsept çerçevesinde kurulan müzenin, en kısa sürede açılacağını ifade etti.

GELİŞİM SÜRECİ
Sunay Akın tarafından İstanbul'da yapılan oyuncak müzesinin gelişmişinin Gaziantep'te olacağını ve müzenin bulunduğu sokağın o doğrultuda düzenlendiğini anlatan Asım Güzelbey, "Oyuncak Müzesi'nde sadece eski oyuncaklar sergilenmeyecek. Medeniyetin gelişim sürecinin oyuncaklara nasıl yansıdığıda anlatılacak. Ayrıca müzede çocukların hayal dünyasını geliştirme olanağı bulacağı etkinlikler de yapılacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oyun ve masallar maketle canlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN