Girişimcilik ve liderlik Çağ'da konuşuldu

Giriş Tarihi: 9.3.2013
Çağ Üniversitesi'nde düzenlenen VI. Ulusal Genç Girişimciler ve Liderler Zirvesi büyük ilgi gördü. Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Çağ Üniversitesi Yaşar Bayboğan kampüsünde düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, başarıdaki üç temel kavramın sevgi, güven ve bilgi olduğunu söyledi.

AB DESTEKLERİ VAR
Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çetin Bedestenci de üniversite olarak girişimci adaylarına yol gösterdiklerini belirterek, "Bir fikrim var diyen herkese destek oluyoruz. İnşallah bundan sonra bu arkadaşlarımız da işim var diyecekler. Bugün girişimcilik için sadece sermayenizin olup olmaması değişmiyor. Bugün Türkiye'de çok sayıda girişimciliğin desteklendiği projeler ve kurumlar var. Bunun yanında AB'nin verdiği önemli destekler var. Yani artık paranızın olmasına gerek yok. Yeter ki fikriniz olsun ve güzel projeleriniz olsun" dedi.

DÜŞTEN PROJEYE
Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Evlin Silahtaroğlu ise 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili bir konuşma yaptı ve kadına yönelik her türlü şiddetin sona erdirilmesi gerektiğini söyledi. Çağ Üniversitesi Genç Girişimciler Topluluğu Başkanı Burcu Yıldız ise açılış konuşmasında, girişimciliğin yaşanılan çevrenin yarattığı fırsatları sezme, o sezgilerden düşler üretme, düşleri projelere dönüştürme ve projeleri hayata geçirme, bununla birlike zenginlik üreterek hayatı kolaylaştırma becerisine sahip olmak olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Girişimcilik ve liderlik Çağ'da konuşuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN