Down'lı çocuklar müfettiş olacak

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin yürüttüğü Down-Up projesinde eğitim alan down sendromlu çocuklara fahri polis müfettişi kimliği çıkarılacak

Giriş Tarihi: 23.4.2013
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan 'Down-Up' projesinde eğitim gören ve Türk Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yıldönümünde polis üniformasıyla yer alan down sendromlu öğrenciler Gaziantep İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın'ı makamında ziyaret etti. Gaziantep Emniyet Müdürü Ömer Aydın, öğrencilere fahri polis kimliği çıkarılacağını söyledi.

EN DEĞERLİ POLİSLER

Down sendromlu çocukların Gaziantep Emniyet Müdürlüğü kadrosunun en değerli elemanları arasına gireceklerini belirten Ömer Aydın, oluşturulacak projelerde Gaziantep Emniyeti olarak down sendromlu çocuklara gereken desteği vereceklerini ve yine ortak projelerde bir araya gelerek çocuklarla el birliği içinde güzel çalışmalarda bulunacağını bildirdi.

BİR GÜNÜN ÖNEMİ

Proje Koordinatörü Fatma Yılmaz ile öğrenci velisi Ejder Bayrak da Emniyet Teşkilatının çocuklara bir günlüğüne dahi olsa polis olma imkanı yaşattıklarını ve bunun da öğrencilerin eğitiminde önemli bir adım olduğunu kaydetti. Ziyarette Eda Bayrak adlı öğrencinin 'Anne' isimli şiiri ağlayarak okuması duygulu anların yaşanmasına neden oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Down'lı çocuklar müfettiş olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN