Hakkari'den Avrupa'ya gömlek ihraç ediyorlar

Giriş Tarihi: 4.5.2013

Kentte 120 kadına istihdam sağlayan tekstil atölyesinde üretilen giyim eşyaları, Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor

Hakkari'de kadınların istihdam edildiği tekstil atölyesinde üretilen giyim eşyaları, Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor. Diyarbakırlı girişimci Şafak Mahfuz Şimşek tarafından Hastane Caddesi'nde açılan tekstil atölyesi, kentteki işsizlerin umudu oldu. Kent merkezi ve köylerde yaşayan 120 kadına istihdam sağlayan atölyede üretilen tişört ve gömlek gibi tekstil ürünleri, başta yurt içi olmak üzere çeşitli Avrupa ülkelerine pazarlanıyor.

GÜNDE 8 BİN TİŞÖRT

Atölye sahibi Mahfuz Şimşek, çalışan kadınların İstanbul'dan getirilen ustalar tarafından 3 ay süresince eğitime alındığını belirterek, verilen eğitimin ardından yaklaşık bir ay önce üretime geçtiklerini söyledi. Üretilen giyim eşyalarının İstanbul'dan yurt içine ve İtalya, İspanya, Almanya gibi Avrupa ülkelerine ihraç edildiğini anlatan Şimşek, günlük 3 bin ile 8 bin adet dolayında tişört ve gömlek üretimi yaptıkları ifade etti.

YATIRIM ÇAĞRISI
Şimşek, şu anda 120 personelle iki katlı bir binada hizmet verdiklerini bildirerek, kentte daha büyük kapasiteye sahip bir binaya taşınmaları durumunda hem personel sayısını hem de günlük üretimlerini artırmayı hedeflediklerini kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakkari'den Avrupa'ya gömlek ihraç ediyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN