'Kardeşimin kanı yerde kalmadı'

İki aile arasında başlayan kan davasında bir kişi daha öldü. Ağabeyinin kanının yerde kalmadığını söyleyen Necmi Yaltırık tutuklandı

Giriş Tarihi: 5.5.2013
Adana'da 25 gün önce kardeşi Kadir Yaltırık'ın katili Abdurrahim Üçgül'ün babası Sıtkı Üçgül'ü otomobilde beklerken kurşunlayarak öldüren katil zanlısı Necmi Yaltırık (37) ile ona yardım ettiği iddia edilen 3 kuzeni tutuklandı. Poliste, "Kardeşimin kanını yerde bırakmadım" diyen katil zanlısı mahkemedeki ifadesinde, "Barışmak için yanına gittim, beni öldüreceğini sanıp öldürdüm" diyerek kendini savundu. Cinayetle ilgili 2 kişinin daha arandığı bildirildi.

YANLIŞ KİŞİYİ VURDU

Olay Toros Mahallesi'nde 4 ay önce meydana geldi. Ersin Yaltırık, evlerinin önünden geçen Abdurrahim Üçgül'e, "Sana bir daha buradan geçme demedim mi?" diyerek saldırdı. Dayak yiyen Abdürrahim Üçgül intikamını almak için 7 Nisan günü Ersin Yaltırık'ın evinin damına çıktı. Bir ses duyan Ersin Yaltırık kuzeni Kadir ile birlikte dama çıkınca panikleyen Üçgül yanlışlıkla Ersin'in yerine Kadir Yaltırık'ı öldürdü. Abdürrahim Üçgül tutuklandı. İki aile arasında kavga büyüdü.

5 KURŞUN
Üçgül ailesi olayın kan davasına dönüşmemesi için Adana'yı terk etme kararı aldı. Eşyalarını kamyona yüklerken, baba Sıtkı Üçgül, taşınacaklarını polis karakoluna bildirmek için yürürken, öldürülen Kadir Yaltırık'ın kardeşi Necmi Yaltırık kuzenleri Sebahattin Yaltırık (36), Süvey Yaltırık (29) ve Seyit Ali Çelik (43) ile birlikte polis merkezinin önüne giderek yaklaşmakta olan Sıtkı Üçgül'ü taradı. Başına 5 kurşun isabet eden yaşlı adam can verirken, 4 saldırgan tutuklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kardeşimin kanı yerde kalmadı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN