Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emniyet kemeri hayat kurtarır

Mersin'de Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nun fotoğrafı, sürücülere emniyet kemeri kullanmanın önemini anlatıyor

Giriş Tarihi: 8.5.2013
Emniyet kemeri kullanma oranının yüzde 60'larda olduğu Mersin'de, sürücülerin bu konudaki duyarlılığını artırmak amacıyla Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nun emniyet kemeri kullanırken çekilmiş fotoğrafları billboardlara yerleştirildi. Trafik Haftası nedeniyle düzenlenen törende konuşan Vali Güzeloğlu, kente gelenlerin mülki sınırlardan itibaren 'Mersin'de emniyettesiniz' sloganı ile karşılanacağını bildirdi.

YÜZDE 100 YAKIŞIR

Emniyet kemeri kullanma oranının yüzde 100'e çıkarılmasının 2023 hedeflerinde de yer aldığını ifade eden Vali Hasan Basri Güzeloğlu, "Sorun kemer takıp takmamak değil, kişinin kendisini ve yanındakileri de yanlışlığa boğmasıdır. Denetlemeler kullanım adına önemli bir unsurdur ama tamamlayıcı değildir. O nedenle 'Bu kentte emniyet kemeri kullanımı yüzde 100'dür' söylemi Mersinlilere çok yakışır" diye konuştu.

'MERSİN'DE EMNİYETTESİNİZ'
Kentin değişik noktalarındaki 410 billboard ve raketlerde, trafikte emniyet kemeri kullanımı bilincinin geliştirilmesi için tanıtımlar yapılıyor. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nun emniyet kemeri kullanırken çekilmiş fotoğraflarının yer aldığı billboardlar, sürücüleri bu konuda teşvik etmeyi amaçlıyor. Ayrıca 'Mersin'de emniyettesiniz' sloganı ile de sürücülerde bilinç oluşturulması hedefleniyor.

TRAFİK ÖDÜLLERİ DAĞITILDI
Vali Güzeloğlu, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından belirlenen 'Yılın Sürücüsü' ve trafikte göstermiş oldukları başarılı çalışmalardan dolayı 'Yılın Trafik Görevlileri'ne ödüllerini takdim etti. Mersin Uluslararası Müzik Festivali Yürütme Kurulu Başkanı Selma Merze Yağcı 'Yılın Sürücüsü' seçilirken, Yılın Trafik Görevlisi ödülü ise geçtiğimiz günlerde kalp krizi geçirerek vefat eden polis memuru Durmuş Nur'un ailesine verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emniyet kemeri hayat kurtarır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN