Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Futbolun tanıtıma katkısı çok büyük

Giriş Tarihi: 17.7.2013
3 Temmuz'da yapılan genel kurulda görev başı yapan Hatayspor Yönetim Kurulu protokol ziyaretlerine Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz'i ziyaret ederek başladı. Hatayspor Yönetim Kurulu'nu makamında kabul eden Vali Lekesiz, Kulüp Başkanı Jan Baram ve Yönetim Kurulu üyelerine başarılar dileyerek, imkanları dahilinde her zaman Hatayspor'a destek olacaklarını söyledi.

FAZLASINI HAK EDİYORUZ

Lekesiz, Hatay'ın sahip olduğundan, hak ettiğinden, olması gerektiğinden daha az tanınan ve bilinen bir il olduğunu belirterek; "İlimizin bu ülkeye yaptığı katkılarını gördüğümüz zaman çok daha ön sıralarda olmasını arzu ediyoruz. Ama şunu da kabul edelim ki ilimiz sahip olduğu zenginliklerle paralel bir bilinirliği tanınırlığı yok. Biz biliyoruz ki, paylaşmanın, kardeşliğin, dostluğun ve centilmenliğin önemli bir araçlarından biri olan spor, hele hele söz konusu futbol illerin tanınmasında ve ülkelerin kalkınmasında çok ciddi katkılarda bulunuyor" dedi.

İLİMİZİN LEHİNE ÇEVİRMELİYİZ
Futbol takımı ile anılan illerin, şehirlerin bilindiği halde ülkelerin bile bilinmediğini ifade eden Lekesiz; "Muhtemeldir ki Barselona İspanya'dan çok daha biliniyordur. Kendi ilimize dönecek olursak ilimizin tanıtımına, çalışmalarına yönelik kurum ve kuruluşlarımızın ciddi çalışmaları ve çabaları var. Ama biz biliyoruz ki tanıtım çalışmalarında özellikle futbolun apayrı bir gücü ve kuvveti var. Bunu da ilimiz lehine iyi değerlendirmeliyiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Futbolun tanıtıma katkısı çok büyük
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN