Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Talay: Mersin halkı hizmetimi unutmadı

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıklayan eski Kültür Bakanı İstemihan Talay, "Halkımız geçmiş dönemlerde benim nasıl hizmetler yaptığımı bilir" dedi

Giriş Tarihi: 24.7.2013
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na CHP'den aday adaylığını açıklayan eski Kültür ve Turizm Bakanı İstemihan Talay, bakanlığı döneminde Mersin'e çok büyük hizmetlerde bulunduğunu belirterek, "Yeni çıkan Büyükşehir Yasası nedeniyle bu kararı verdim. Amacım Mersin'e en iyi şekilde hizmet etmek" dedi.

EN GENÇ GENEL MÜDÜR

Gazetemizi ziyaret eden Talay, şunları söyledi: "Bazı arkadaşlar şunu düşünebilir; 'İstemihan Talay, kaymakam olarak çok genç yaşta hayata atılmış ve kitlelere hizmet etmeye başlamış. Yine 33 yaşında Türkiye'nin en genç ve en etkili genel müdürü olarak görev yapmış. Daha sonra 4 dönem milletvekili olmuş. 5 yılda 3 hükümette Kültür Bakanı olarak çalışmış böyle bir insanın Mersin'de başkan adayı olmak için ne gibi bir gerekçesi olabilir? Hangi makam, hangi mevki için böyle bir çalışmaya başlamış olabilir?' Bu sorunuzun cevabını çok açık ve net vermek istiyorum. Biz bugüne kadar hep halka hizmet ettik. Bundan sonra da halka hizmet etme gayemizin dışında hiçbir amaç ve hiçbir hedef yoktur."

BAYRAĞIMIZ ZİRVEDE

Yürürlüğe giren Büyükşehir Yasası'na da değinen Talay, "AKP, yeni çıkan Büyükşehir Yasası ile kırsal kesimdeki oylarını artırarak Mersin gibi kentlerde Büyükşehir'i almanın hesabını yapıyor. Toroslar'dan Akdeniz'e kadar, Anamur'dan Yenice'ye kadar bütün kesimlerin oy kullanması durumunda 600 bin seçmen kitlemiz 1 milyon 300 bini aşıyor. Bu durumda AK Parti ve MHP'nin oy oranı daha yüksek çıkıyor. Bu yüzden bu duruma kayıtsız kalamadım ve aday oldum. Halkımızla el ele vererek partimizin bayrağını Büyükşehir ve ilçelerde zirveye dikeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Talay: Mersin halkı hizmetimi unutmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN