Kültür buluşması

Giriş Tarihi: 27.8.2013
Mersin Multi 2013 Gençlik Değişim programı kapsamında merkez ilçe Yenişehir Belediyesi'nin Çin'deki kardeş kenti Quanzhou'dan gelen 15 öğrenci ve 5 belediye görevlisi, Büyükşehir Belediyesi'nin kardeş kentleri Almanya'nın Oberhausen, Şili'nin Valparaíso ile Rusya Federasyonu Başkurdistan Özerk Cumhuriyeti'nin Ufa şehirlerinden gelen gençlerle buluştu.

AKTİVİTE DÜZENLENDİ

Toplam 60 genç yaşıtlarının olduğu Türk ailelerinin yanında kalarak düzenlenen programlara iştirak etti. Folklor, basketbol, yüzme, müzik, yelken, heykel, seramik, Latin dansı gibi çeşitli etkinliklerde keyifli zaman geçiren öğrenciler Türk kültürü yakından tanıma fırsatı buldu. Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, 14 Ağustos'tan bu yana Mersin'de bulunan öğrencilerin, bu projelerin yanı sıra Mersin'in tarihi ve doğal mekanlarını gezdiklerini söyledi.

İLİŞKİLER GELİŞECEK
Genç, "Ülkeler arasında gençlerimizin gerçekleştirdiği gerek sosyal gerekse kültürel anlamda bu tür yaklaşımlar bizleri birbirimize daha çok yaklaştırmakta ve bakış açılarımızı genişletmektedir. Tüm dünya kültürlerinin kaynaşması, birbirleri ile olan ilişkinin gelişebilmesi, güçlendirilmesi için bu tür projelerin her zaman destekleyicisi olacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kültür buluşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN