Bakkal Recai'den üç öğrenciye burs

Giriş Tarihi: 31.8.2013

Adana'da 4 metrekarelik mahalle bakkalı işleten Recai Özdemir, her ay 3 üniversite öğrencisine dönüşümlü 100 lira burs veriyor

Adana'da 4 metrekarelik mahalle bakkalı işleten Recai Özdemir, kazandığı paradan her ay 3 üniversite öğrencisine dönüşümlü 100 lira burs veriyor. Merkez Seyhan ilçesine bağlı Yeşilyurt Mahallesi'ndeki bakkaldan geçimini sağlayan Recai Özdemir (50), çevresinde üniversite okuyan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına anlamlı yardımda bulunuyor.

PANKARTLA DUYURDU

Yaklaşık 4 yıl önce ziyaretine gittiği esnaf arkadaşının, iş yerine gelen ve para isteyen üniversite öğrencisini azarlamasından etkilenen Özdemir, imkanları ölçüsünde öğrencilere burs verme kararı aldı. Mahallede işlettiği küçük bakkalına, "Halkımızın harcadığı her kuruştan bu yıl 3 üniversite öğrencisine dönüşümlü olarak 100 lira burs verilecektir" pankartı asan Özdemir, 4 yıldır üniversite öğrencilerine burs veriyor.

AZARLAYINCA İÇERLEDİ

Evli ve üniversitede okuyan bir erkek çocuk sahibi Özdemir, eğitime katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşıyor. Özdemir, çocukluğundan bu yana aynı mahallede yaşadığını belirterek, bakkalı, bir dönem işleten ve rahatsızlanan babasından devraldığını söyledi. Ziyaretine gittiği esnaf arkadaşının, para isteyen öğrenciyi azarlamasına içerlediğini anlatan Özdemir şunları söyledi:

KİMİNİN DUASI
"3,5 yıldır mahallemizde oturan ve maddi durumu kötü olan 3 üniversite öğrencisine her ay 100 lira burs veriyorum. Kiminin hayrı, kiminin duası diye düşünüyorum. Eğitime ve öğrencilere bir nebze de olsun katkı sağlamak istedim. Aylık 100 lira çok büyük bir para değil. Her esnaf bunu yaparsa çevresindeki ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimine katkıda bulunabilir."

10 ÖĞRENCİ OLDU
Özdemir, burs verdiği öğrencilerin çok mutlu olduğunu belirterek, "Her zaman ziyaretime gelip, dualar ediyorlar. Aileleri de yanımıza gelerek 'Allah razı olsun' diyorlar. Bu da bizleri mutlu ediyor" diye konuştu. Bugüne kadar burs ve yardımda bulunduğu öğrenci sayısının 10'a ulaştığını anlatan Özdemir, yardımını imkanı el verdiği sürece sürdüreceğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakkal Recai'den üç öğrenciye burs
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN