Büyüme rakamlarıyla beklentiler güçlendi

Giriş Tarihi: 13.9.2013
Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Atila Menevşe, TÜİK tarafından açıklanan yüzode 4,4 büyüme oranının iş dünyasının önümüzdeki sürece ilişkin iyimser beklentilerini güçlendirdiğini söyledi. Menevşe, dinamizmi ve küresel olumsuzluklara karşı direnciyle tüm dünya ülkelerine örnek olan Türkiye ekonomisinin 2023 yılı hedeflerine ulaşacağına inandığını kaydetti.

OLUMSUZLUKLARA RAĞMEN

Türkiye ekonomisinin, yılın ikinci çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre, yüzde 4,4 ile beklentilerin üzerinde büyüdüğünü ortaya koyan Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) rakamlarını değerlendiren ATO Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, küresel boyutta yaşanan siyasi ve ekonomik olumsuzluklara karşın Türk ekonomisinin artan bir ivmeyle büyümeye devam ettiğini söyledi. Menevşe, Türkiye ekonomisinin üst üste 15 çeyrek dönemdir büyüdüğünü, 2011 yılının son çeyreğindeki yüzde 5.2'lik büyümenin ardından bu yana ise en hızlı büyümenin yaşandığını vurguladı.

TÜM SEKTÖRLER KATILMALI

Başkan Menevşe, yılın ikinci çeyreğindeki büyümenin, Türkiye'nin ekonomik dinamiklerinin ne kadar sağlam temeller üzerine oturduğunu ve büyümedeki toparlanmanın güçlendiğini kanıtladığını da kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyüme rakamlarıyla beklentiler güçlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN