Açılış konseri İdil Biret'ten

Giriş Tarihi: 4.10.2013

Yeni sezonda 32 konsere imza atacak olan Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO) bu akşamki konserde dünyaca ünlü piyanistimiz İdil Biret'le sezona merhaba diyecek

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO), 2013-14 Konser Sezonu'nu piyanonun dünyaca ünlü virtüözü İdil Biret ile açıyor. Bu akşam Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu'nda sezona merhaba diyecek olan ÇDSO'yu İngiliz şef John Gibbons yönetecek. ÇDSO Müdürü Okan Urşan, konser salonunun olmayışı nedeniyle bu sezon da kısıtlı bir dinleyici kitlesine hitap edeceklerini söyledi.

360 BİN TL'LİK PİYANO

Sezonun açılış konserinde ünlü piyanistimiz İdil Biret, orkestraya kazandırılan 360 bin TL değerindeki Steinway&Sons marka el yapımı piyanoyla Sergei Rachmaninov'un 1. Piyano Konçertosu ve Tschaikowski'nin en sevilen orkestra eserlerinden Slav Marşı ve 1812 Uvertürü'nü seslendirecek. ÇDSO Müdürü Urşan, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteğiyle alınan piyanoyu, ilk kez İdil Biret'in kullanacağını belirtti.

ALTI ŞANSLI İLDEN BİRİ

Adana'nın, Türkiye'nin şanslı 6 kentinden biri olduğunu ifade eden Okan Urşan, "6 ilde senfoni orkestrası var. Adana'nın bu işe sahip çıkması gerek. Ne kadar şanslı olduklarının farkına varmalılar" diye konuştu.

EĞİTİM KONSERLERİ
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptıkları işbirliği sonucu ulaşılamayan öğrenci kitlesine klasik müziği tanıtmak ve sevdirmek için eğitim konserleri düzenleyeceklerini anlatan Urşan şunları söyledi: ÇDSO bu yıl da salona gelemeyenlerin ayağına gidecek. Eğitim ve köy konserleri ile öğrencilere ulaşacağız. Ayrıca sezon içerisinde sürprizlerimiz de olacak. Birbirinden ünlü isimler ÇDSO ile birlikte sahneye çıkacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Açılış konseri İdil Biret'ten
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN