Horoz ötüyor gelin susturun

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü 155 Polis İmdat Hattı'nı asılsız ve garip ihbarlar meşgul ediyor

Giriş Tarihi: 23.10.2013
Yılda ortalama 500 binin üzerinde kişinin aradığı Gaziantep Emniyet Müdürlüğü 155 Polis İmdat Hattı'nı, "Mahallemizde bunamış bir horoz var saatli saatsiz ötüyor, lütfen horozu susturun, Beni sabah 7'de uyandırabilir misiniz, arabama zincir takamıyorum, bir ekip gönderir misiniz?" diyenlerin de aralarında bulunduğu çok sayıdaki çağrının büyük bölümünü asılsız ihbarlar oluşturuyor.

GÜLÜMSETİYOR

155 Polis İmdat Hattı'na yapılan asılsız ihbarlar bir yandan görevlileri meşgul ederken diğer yandan olaylara müdahalede zaman kaybına neden oluyor. İnsan hayatı, kamu düzeni, toplumun genel sağlığına yönelik ani tehditler, mala yönelik zararlar gibi genel güvenliği ilgilendiren durumlarda çok önemli hale gelen 155 Polis İmdat Hattı'na yapılan çağrılar, kimi zaman da gülümsetiyor.

SIKINTI OLUŞTURUYOR
İhbarı alan görevliler, 155 Polis İmdat Hattı'nın tüm kurumlara ulaşabilecekleri "Merkez" gibi görülmesinden dolayı sıkıntı yaşadıklarını belirtiyor. 155 Polis İmdat Hattı'nda İngilizce, Arapça, Kürtçe ve Zazaca dillerinde ihbar ve şikâyetleri kayıt altına alan personeller görev yapıyor. Bu arada, asılsız ihbar ve hakaretlere maruz kalan personele hizmet içi eğitimleri veriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Horoz ötüyor gelin susturun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN