Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MESKİ'den alt yapı atağı

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ), Dikilitaş ve Cumhuriyet Caddesi ile Demirhisar Mahallesi'nin kanalizasyon sorununu çözdü.

Giriş Tarihi: 28.10.2013
Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü 2013 yılında özellikle merkezden uzak İlçe, belde, köy ve mahallelerde alt yapı çalışmalarını tamamlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamda MESKİ ekipleri, Dikilitaş, Cumhuriyet Caddesi ile Demirhisar Mahallesi'nin kanalizasyon sorununu çözüme kavuşturacak çalışmalarını tamamladı.

KANALİZASYONA HIZ VERİLDİ

Kanalizasyon çalışmalarının yeni yerleşim yerleri ve köylerin mahalle olmasıyla hızlı bir şekilde ilerlediğini belirten MESKİ Genel Müdürü Kamil Ülgen, "Son yıllarda şehrin muhtelif yerlerinde kanalizasyon döşemesine hız verdik. Dikilitaş, Cumhuriyet Caddesi ile Demirhisar Mahallesi'nde altyapı çalışmaları kapsamında 300 milimetre çapında 4 bin 289 metre ve 400 milimetre çapında 4 bin 539 metre uzunluğunda olmak üzere toplam 8 bin 828 metre kanalizasyon döşemesi, 265 adet abone bağlantısı yaptık" dedi.

KÖYLERE DE ULAŞILDI

Vatandaşların çağdaş normlara göre yaşamlarını sürdürebilmeleri amacıyla gerekli altyapı hizmetlerinin tamamlanması için çalıştıklarını belirten Ülgen, "En ücra köylerimizin yeni yasa ile birlikte mahalle olmasından bu yana mahallelerin alt yapı sıkıntılarını bilen Başkanımız Macit Özcan, duyarsız kalmayarak Arpaç ve Çiftlik mahallerinde olduğu gibi kanalizasyon olmayan mahallelere kanalizasyon şebekesi döşeme çalışmalarına devam ettiriyor. Demirhisar Mahallesi'nin ana hat ve evlere bağlantılar dahil olmak üzere 8 bin 828 metrelik bir kanal çalışması yaptık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MESKİ'den alt yapı atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN