Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yakın Doğu'dan Adana çıkarması

Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel ile Rektör Yardımcısı Tümer Garip Adana'da ziyaretlerde bulundu. Günsel, "Biz Adana'ya yakın bir üniversiteyiz" dedi

Giriş Tarihi: 13.11.2013
78 farklı ülkeden gelen 21 binden fazla öğrencisiyle yüksek standartta eğitim veren Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) en büyük eğitim kurumu olan Yakın Doğu Üniversitesi'nin (YDÜ) Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel ile Kurucu Rektör Yardımcısı Tümer B. Garip, Adana'ya gelerek bazı ziyaretlerde bulundu, üniversitenin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

GÖZÜMÜZ KULAĞIMIZ

Rektör Günsel, ilk ziyaretini SABAH Gazetesi'ne yaptı. Bölge Koordinatörü Ersin Ramoğlu'na destekleri için teşekkür plaketi veren Günsel, "YDÜ olarak basın bir ülkenin pusulası olarak görüyoruz. Gazeteciler, ülkenin rotasını bulması için eğitimde, sağlıkta, kültür sanatta, bilimde iletişimi en derin şekliyle sağlayıp dünyanın gelişmesinde katkıda bulunuyor" dedi. KKTC'den gelen ikili Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'u ziyaret etti. Üniversite ve KKTC'nin ilk ve tek üniversite hastanesi olan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi hakkında bilgi veren Günsel, hastanelerinin bu yıl Avrupa Uluslararası En iyiler Ödül Töreni'nde 'Altın Kalite Ödülü'ne layık görüldüğünü belirtti.

SGK İLE ANLAŞMALIYIZ

Günsel, YDÜ ile Sosyal Güvenlik Kurumu arasındaki anlaşma gereği, Kıbrıs'ta bulunan Türk vatandaşlarının da sigorta kapsamında tedavi edildiğini vurguladı.

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ ZİYARETİ
Dr. Suat İ.Günsel ve Rektör Yardımcısı Tümer Garip ikinci adres olarak Çukurova Üniversitesi'ne geçti ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ile bir araya geldi. Oldukça sıcak bir ortamda gerçekleşen nezaket ziyaretinde iki üniversite arasında bazı konularda iş birliği yapılması için görüş alış verişinde bulunuldu. YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel, Rektör Mustafa Kibar'ı Kıbrıs'a davet etti.

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞARIZ
Vali Coş ise Yakın Doğu Üniversitesi'nin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Eğitimin önemine değinen Vali Coş, "Birlik ve beraberlik anlayışı ile hareket ettiğimiz sürece tüm engelleri aşabiliriz. Bu yüzden yavru vatanımızda bulunan YDÜ'nün her zaman yanındayız" dedi. Vali Coş ve Günsel birbirlerine plaket takdim etti.

TÜRKİYE'YE VE ADANA'YA ÇOK YAKINIZ
"Ersin Ramoğlu gerek haberci kişiliği gerekse köşe yazılarıyla bu konuda büyük emek sahibidir" diyen Günsel, "Bu emekleri nedeniyle kendisine teşekkür plaketi takdim ettik. Biz Türkiye'ye, Adana'ya yakın bir üniversiteyiz. Adımız da bu yüzden Yakın Doğu Üniversitesi" şeklinde konuştu. Ramoğlu ise, Yakın Doğu Üniversitesi'nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yakın Doğu'dan Adana çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN