Hırsızlara 'Allah'tan kork' notu

Giriş Tarihi: 20.11.2013
Adana'nın Kozan ilçesinde bir imam, 6 yıldır görev yaptığı camide yaklaşık 30 hırsızlık olayının gerçekleşmesi üzerine çareyi hırsızlara not bırakmakta buldu. İlçe merkezindeki Yusuf Baysal Camisi'nde görev yapan Mehmet Eroğlu, camide çok sayıda hırsızlık olayı meydana geldiğini, son dönemde hedefin cami kumbarası olduğunu belirtti.

YARDIM PARASI

Günlük ihtiyaçlarının karşılanması için cami içine koydukları yardım kumbarasının kilidinin kırılarak içindeki az miktarda paranın çalınmasının kendisini üzdüğünü belirten Eroğlu, bu sebeple kumbaranın içine sitem dolu bir not bıraktığını söyledi. Eroğlu, "Büyüklü küçüklü hırsızlıklardan bıkınca çareyi bir not yazmakta buldum. Eğer bir daha kilit kırılırsa bu notla karşılaşıp paraları bırakır diye düşündüm" dedi.

MİKROFON BİLE ÇALINDI

Göreve başladığı günden beri namaz kıldırırken kullandığı yaka mikrofonunun bile çalındığını anlatan Eroğlu'nun, hırsızlar için bıraktığı notta şöyle yazıyor: Bak hırsız kardeş, kafir misin Müslüman mısın anlayamadım. Artık bu camiden elini çek. Gerçekten kumbaradaki üç beş kuruşa muhtaç isen, gel bana, sana iş vereyim. Karnını helal yoldan doyur. Yeter artık Allah'tan kork.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hırsızlara 'Allah'tan kork' notu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN