Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ergin: Yarım kalan işler bizi bekliyor

Giriş Tarihi: 9.12.2013
Adalet Bakanı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin, Hatay'ı yeniden inşa etmek için yola çıktıklarını söyledi. Sanayi esnafıyla bir araya gelen Ergin, bakanlığı döneminde Hatay'ın geleceği için çok önemli yatırımlar kazanıldığını, kentin çehresinin değiştiğini, bundan sonra gelişimi sürdürmek amacıyla Büyükşehir Belediye Başkanlığına talip olduğunu ifade etti.

EKSİKLER TAMAMLANACAK

Ergin, Cumhuriyet'in kurulmasından bu yana köşeye itilen ve unutulan Hatay'ın 80 yılda alamadığı hizmet ve yatırımları son 10 yılda aldığını belirtti. Hatay'ın giderek güçlendiğine ve bölgede söz sahibi olan bir merkez haline geldiğine vurgu yapan Ergin, milletvekilliği ve bakanlığı döneminde kazandırdıklarının Hatay için yeterli olmadığını, eksik kalan yatırımları Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu takdirde tamamlayacağını ifade etti. Hatay'da yer alan Amik Ovası'nın kışın su baskınlarıyla yazın ise su sıkıntısıyla gündeme geldiğini, ovadaki çiftçinin yazın su bulamadığı için sürekli kavga ettiğini anlatan Sadullah Ergin, yapımı devam eden ve Türkiye'nin dolgu tipi gövde uzunluğu en büyük olan barajı Reyhanlı Barajı'nın 2015 yılında faaliyete gireceğini söyledi.

DAĞIN İKİ YÜZÜ BİRLEŞECEK

Hatay'da yıllardan bu yana devam eden Amanos Dağının öteki yüzü-beriki yüzü konusunun kamuoyunu meşgul ettiğini, ayrıca sanayi bölgesi olan İskenderun'da yatırım yapacak alan kalmadığını belirten Ergin, bu sorunların çözümü için önceden hayal etmeye bile korkulan Amanos Dağları'nın tünellerle geçilmesi fikrinin hayata geçirildiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ergin: Yarım kalan işler bizi bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN