Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkent'te Kilis rüzgarı sıcak esti

Giriş Tarihi: 28.12.2013

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği tanıtım programında, Kilis'te barınan Suriyeli çocuklar da şarkı söyledi

Uluslararası Göçmenler Günü kapsamında İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği programda Kilis'e sığınan Suriyeli çocuklar da ağırlandı. Uluslararası Göç Örgütü (IOM) Misyon Şefi Dr. Meera Sethi'nin yaptığı açılış konuşmasının ardından, Göç İdaresi Genel Müdürü Atilla Toros ve İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından Kilis Valiliği'nin destekleriyle kurulan ve Suriyeli çocuklardan oluşan ''Kardeş Sesler Korosu' dinleyicileri sesleri ve şarkıları ile büyüledi.

SERGİ AÇILDI
Kilis'in tarihi ve turistik yerlerinin bulunduğu fotoğraf sergisi tanıtım standında yoğun ilgi gördü. Ankara Cer Modern Sanat Merkezi'nde düzenlenen programda ayrıca Kilis'in tarihi ve turistik yerlerinin bulunduğu fotoğraf sergisi tanıtım standında rüzgar gibi esti. Pek çok bürokrat ile vatandaşın ziyaret ettiği Kilis Standı yerli ve yabancı konukların yoğun ilgisiyle karşılandı. İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Seyfullah Hacımüftüoğlu, Kilis fotoğraf sergisi ve standına hayran kaldı ve Kilis Valisi Süleyman Tapsız'a teşekkürlerini ve memnuniyetlerini iletti.

80 BİN KONUĞUMUZ VAR

Vali Tapsız ise "Kilis şu anda Suriye'de yaşanan iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli misafirlerini en iyi şekilde ağırlayarak dünyanın hayranlıkla izlediği bir şehrimiz olmuştur. Ulusal ve uluslararası temsilciler Suriye'de yaşanan bu dramda Kilis halkının ve Kilis Valiliği'nin insan üstü fedakarlıklarıyla bir tarih yazdığını ifade etmişlerdir. Kilis'in nüfusu 90 bin olmakla beraber 80 bin Suriyeli kardeşini de misafir ederek nüfusu kadar insanı ağırlamaktadır. 170 bin kişinin bulunduğu Kilis'imizde buna rağmen asayiş olaylarında artma söz konusu olmamıştır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent'te Kilis rüzgarı sıcak esti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN