Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Cumhuriyet Parkı'nda yetersiz çeşme şikayeti

Giriş Tarihi: 26.5.2014
Adana'dan Ömer Işık isimli okurumuz bir park sorunundan bahsediyor. Diyor ki; "Arkadaşlarımızla Güzelyalı Cumhuriyet Parkı'nda sohbet ediyoruz. Hepimiz emekliyiz ve vaktimizin çoğu bu parkta geçiyor. Bakımı ise zayıf. Bir ucunda çeşme var diğer ucunda maalesef yok. Kütüphanesi cumartesi pazar kapalı, önünde bekleşiyoruz. Asıl bugünlerde açık olması gerekirken neden kapalı anlamıyoruz. En iyisi biz de Melih abiye yazalım o köşesinde değerlendirir, gerisini halleder dedik." Emekli ağabeylerimizin bu talebini köşemizde değerlendiriyoruz. Umarım kısa zamanda istekleri yerine gelir.

FIRINLAR YETERİNCE DENETLENİYOR MU?
Adana'dan bir okurum telefonla aradı. İsmi de telefonu da bende var. Ama ben bir genelleme yapacağım ve denetleme mekanizmalarının harekete geçmesini istiyorum. Okurumuzun şikayeti fırın ile ilgili. Diyor ki; "Fırın ruhsatsız, sigortasız işçi çalıştırıyor. Ayrıca düşük gramajlı ekmek çıkarıyor." Sanıyorum bir denetleme eksikliği söz konusu. Bu konuda tüm fırıncıları aynı kategoriye koymamak lazım. Kent merkezinde bu tür şikayetlerin olması zor ama. İlçelerde, beldelerde, gözden uzak yerlerde olabiliyor. Havutlu'yu örnek alalım. Acaba buralarda fırınlar yeterince denetleniyor mu? Olmadı Sarıçam tarafını denetleyelim. Amacımız kimseyi töhmet altında bırakmak değil. Ama kontroller zamanında yapılırsa, şikayetlere dikkat edilirse sorun çözümlenir.

GÜLMECE
Adamın biri Karadeniz'i gezerken bakmış bir köyde bütün koyunlar üç bacaklı. Merak etmiş ve arabasından inip çobana sormuş "Niye koyunlar böyle?" diye. Bunun üzerine çoban: "Canımız her paça istediğinde koca koyunu kesecek değildik herhalde."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Cumhuriyet Parkı'nda yetersiz çeşme şikayeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN