Kasımda Mersin narenciye demek

Giriş Tarihi: 29.5.2014

MTB Başkanı Abdullah Özdemir, Narenciye Festivali'nin, bu kadar büyük ölçüde süsleme çalışması yapabilen dünyadaki iki festivalden biri olduğunu belirterek, tüm Türkiye'yi kasım ayında Mersin'e davet etti

Mersin Narenciye Festivali, süsleme çalışmalarıyla Türkiye'nin en renkli festivali olmaya aday. Mersin Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Özdemir, Narenciye Festivali'nin, bu kadar büyük ölçüde süsleme çalışması yapabilen dünyadaki iki festivalden biri olduğunu belirterek herkesi kasım ayında düzenlenecek festivale davet etti. Kasım ayının pek çok yerde kışın habercisi olduğunu söyleyen Özdemir, "Kasım Mersin için narenciye anlamına gelir" dedi.

BEREKET AYI KASIM

Ticaret Borsası Başkanı Özdemir, "Kasım ayı kentimizde yaşamayı ayrıcalık haline getiren bir dönemdir. Kasım narenciye ayıdır. Hasadın devam ettiği, ticaretin yoğunlaştığı, bereketli bir aydır. Ülkemizde kasım ayında görülebilecek en güzel şehirlerin başında Mersin gelir. Özelikle son dört yıldır Narenciye Festivali sayesinde kültür turu yapmak için en ideal destinasyon noktalarından birisidir" diye konuştu.

TONLARCA ÜRÜN

Festivalin fark yaratan özelliğinin, narenciye ürünleri kullanılarak yapılan figürler ve alan süsleme çalışmaları olduğunu dile getiren Abdullah Özdemir "Tam 400 bin adet narenciye ürünü kullanılarak yapılan süslemeler, görenlerde hayranlık uyandırıyor. Dünyada ikinci, ülkemizde ise eşi ve benzeri bulunmamaktadır. Bu bambaşka festivalimizi görmek için tüm Türkiye'yi kasım ayındaki festivale bekliyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kasımda Mersin narenciye demek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN