Sertifika aldılar

Akdeniz Belediyesi İŞTAR Kadın Merkezi'nde bin 64 saatlik çocuk bakımı eğitimi programını tamamlayan kadınlar sertifikalarını törenle aldı

Giriş Tarihi: 10.6.2014
Mersin'in Akdeniz Belediyesi İŞTAR Kadın Dayanışma Merkezi Güneş Mahallesi Şubesi'nde devam eden bin 64 saatlik eğitim programını tamamlayan kadın kursiyerler sertifikalarını aldı. Eğitimle 'Çocuk Bakım Elemanı' unvanı almaya hak kazanan kursiyerler, kendi yaşamlarına yeni bir rota çizmeye hazır hale geldi. İŞTAR Kadın Merkezi yetkilisi İkram Vuran, 2013 yılında açılan Güneş Mahallesi şubesinin pek çok çalışma ile kadın ve çocukların ihtiyaçlarına yanıt olmaya çalıştıklarını belirterek, "Kursumuz farklı sosyo demografik özelliklere sahip 30 kadının katılımı ile yürütüldü. Sertifikalarını alacak arkadaşlarımız kreşlerde, rehabilitasyon merkezlerinde ve çocuğa ilişkin çalışma yürütülen pek çok alanda yardımcı eğitmen olabilme imkânına kavuşmuş olacaklardır" dedi.

15 KADIN MEZUN OLABİLDİ
Kurs eğitmeni Münevver Ürün, 30 kadının katıldığı Çocuk Gelişim Elemanı yetiştirme kursundan 15 kadının mezun olabildiğini vurguladı. Bu durumun, toplumdaki aile algısından kaynaklandığını sözlerine ekleyen Münevver Ürün, "Bizim toplumumuzda çocuk bakımından sadece anne sorumludur şeklinde bir algı var. Kursa katılan kadın arkadaşlarımız da bununla karşı karşıya kaldılar. Çoğu zaman çocuklarıyla buraya gelmek durumunda kaldılar" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sertifika aldılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN