Huzurlu tatil için Mersin tek adres

Giriş Tarihi: 14.6.2014

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, 321 kilometre sahil şeridi ile Mersin'in Türkiye'nin en önemli tatil kenti olduğunu belirterek, "Güneşi, denizi, kumsalı ve tarihi dokusuyla Mersin tatilcileri bekliyor" dedi

Kıyılarının yaklaşık 108 kilometrelik bölümünü doğal kumsalların oluşturduğu Mersin'in denizi, güneşi, kumsalı, tarihi dokusu ve birbirinden modern tesisleri ile ülkemizin en gözde tatil yörelerinden biri olduğunu söyleyen Vali Hasan Basri Güzeloğlu, "Bu sezon tatilini Akdeniz'de yapmayı isteyen herkesi kentimize bekliyoruz. Mersin Türkiye'nin en özel turizm merkezi" dedi.

DIŞARIYA AÇILAN BİR PENCERE

Papa XVI. Benedictus'un 2008 yılını "Saint Paul Yılı" ilan etmesiyle Tarsus'un Hristiyan turistlerin uğrak yeri olduğunu belirten Vali Güzeloğlu, "Mersin, tarihi, kültürü, doğal güzellikleri, sanayisi, ticareti, tarımı ve turizmi ile hızla büyüyen bir liman kentidir. Aynı zamanda Doğu Akdeniz'in dünyaya açılan kapısıdır. Ortadoğu ülkelerine ve Türkiye'nin her yönüne uzanan demiryolu ile Mersin, Taşucu ve Anamur sınır deniz kapılarıyla ülkemizin dışa açılan pencerelerinden biridir" dedi.

YAYLA TURİZMİ YAPILIYOR

321 kilometre sahil şeridiyle Mersin, Alahan Manastırı, Cennet ve Cehennem, Kızkalesi, Yumuktepe, Soli-Pompeipolis, Eshab-ı Kehf Mağarası, Ayaş, Anemurium tarihi kalıntıları, Kleopatra Kapısı gibi mekanlara ev sahipliği yapıyor. Anamur, Kızkalesi, Susanoğlu ve Ayaş gibi önemli plajları var. Tisan, Taşucu, Narlıkuyu ve Dana Adası yerli turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği bölgeler. Gözne, Ayvagediği, Soğucak, Fındıkpınarı, Çamlıyayla ve Sorgun yayla turizmi için eşsiz bölgeler.

ÇOK HAREKETLİ BİR KENT
Mersin'e gelenler, Antalya, Karaman, Konya, Hatay, Adana ve Kapadokya bölgeleri ile KKTC'ye kolaylıkla ulaşabilirler. Akdeniz'e özgü acelesiz ritmi olan günlük yaşam Mersin'de birden hızlanıyor. Çarşı-pazar günün her saatinde canlı ve telaşlı bir görünüm veriyor. Zengin bir mutfak kültürüne sahip, lokantalarda çeşitli deniz ürünleri ve yöresel mutfak değerleri sunuluyor. Alışveriş yapmak ve hoş zaman geçirmek için çok sayıda alışveriş merkezi, lokanta, cafe, vb. tesisler bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Huzurlu tatil için Mersin tek adres
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN