Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaşasın tatil keyfi

Mersin'de yürütülen projeyle, okullarında başarılı olan 77 öğrenci, Kızkalesi'nde tatil yaptı. Öğrencilerin bazıları hayatında ilk kez denize girmenin keyfini çıkardı

Giriş Tarihi: 6.7.2014
Mersin Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, başarılı öğrencilerin ödüllendirilmesine yönelik düzenlediği yaz kampına 77 ilköğretim öğrencisi katıldı. Kamp, Kızkalesi Barbarossa Otel'de başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül, "Derslerinde başarılı öğrencilerin ödüllendirildiği bu kamp güzel bir imkan. Kampa katılan çocuklarımızın bazıları deniz ile ilk kez tanıştı. Bu yıl iki dönem düzenlenecek kampı gelecek yıldan itibaren daha çok başarılı öğrencilerimize ulaşarak onlara karne ödülü olarak yaz kampı hediye edeceğiz" dedi.

YENİ ARKADAŞLAR EDİNDİM

Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkanı ve Barbarossa Otel'in sahibi Hüseyin Çalışkan ise "Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu başarılı öğrencilere karne hediyesi olarak 5 günlük kamp hediye etmiş. Biz de çocuklarımızın güzel bir tatil yapmaları için otelimizi açtık. Otelimiz 5 gün süreyle çocuk sesi ile şenlendi" diye konuştu. Çamlıyayla ilçesinden kampa katılan Gülsüm Çakmak isimli öğrenci de daha önce hiç denizi görmediğini ancak kampa katılınca denizle tanıştığını liderleri sayesinde yüzmeyi de öğrendiğini söyledi.

RÜYAMDA BİLE GÖREMEZDİM

Yenişehir ilçesinden kampa katılan Öznur Sebu ise "İlk kez ailemizden ayrı kalmamıza rağmen liderlerimiz sayesinde onları hiç aramadık, biz burada anladık ki ailemiz olmadan da bir şeyler başara biliyoruz ve kendimize öz güvenimiz geldi" diye konuştu. Dilaycan Uslu Şen, "Yıl boyunca derslerden başımızı kaldıramamıştık. Çok çalışmanın ödülü olarak valimiz bize kamp hediye etti. Çok güzel geçiyor. Çeşitli sportif aktivitelere katılıyoruz. Hiç tanımadığım çocuklarla kaynaşma fırsatı yakaladım" derken, Mut'tan gelen Şahin Şimşek, rüyasında bile göremeyeceği bir tatil yaptığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşasın tatil keyfi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN