Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seher'in ölümüne takipsizlik kararı

Adana'da evlendikten sonra eşinden şiddet gördüğü için intihar ettiği iddia edilen Seher'in ölümüyle ilgili karar verildi

Giriş Tarihi: 23.7.2014
Adana'da evlendikten sonra kocası Hasan Emir'den (23) sürekli şiddet gördüğünü ileri sürüp trenin altına atlayarak yaşamını son veren 21 yaşındaki Seher Emir'in ölümüyle ilgili soruşturma tamamlandı. Savcı, kocanın ve kayınvalide Durdane Emir'in intihara yönlendirme kapsamında eylemlerinin olmadığını belirterek, kovuşturma yapılmasına yer olmadığına karar verdi. Genç kadının ailesi, ölümden damatlarını ve ailesini sorumlu tutmuş, şikayetçi olmuştu.

UZAKLAŞTIRMA CEZASI

Edibe-Eyüp Aygül'ün kızları Seher, görücü usulüyle aynı mahallede oturan Hasan Emir ile geçen yıl evlendi. İddiaya göre Hasan Emir, şiddet uygulamasına rağmen Seher bunu ailesinden gizledi. Ancak şiddetin dozu artınca yaşadıklarını ailesine anlattı ve savcılığa suç duyurusunda bulundu. 8. Aile Mahkemesi, Hasan Emir'e eşine üç ay yaklaşmama cezası verdi. Başka bir mahalleye taşınan Hasan Emir, bu kez tehditlerini telefonla sürdürdü.

TRENİN ÖNÜNE ATLADI
Bunalıma giren Seher Emir, 11 Haziran 2014 günü, evlerinin yakından geçen tren hattına gitti. Talihsiz kadın, Adana'dan Mersin istikametine giden trenin önüne atlayarak feci şekilde can verdi. Seher, gözyaşları içinde toprağa verilirken, ailesi intihara neden olduklarını ileri sürdükleri Hasan ile annesi Durdane Emir hakkında şikayetçi oldu. Soruşturmayı tamamlayarak "Kovuşturma yapılmasına yer olmadığı" kararını veren Cumhuriyet Savcısı şu görüşlere yer verdi: "Ölenin babası, kızının ölümüne sebep olduklarından dolayı damadı ve onun annesi Durdane'den şikayetçi olmuş ise de, bu şüphelilerin intihara yönlendirme kapsamında eylemlerinin bulunmadığı anlaşılmıştır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seher'in ölümüne takipsizlik kararı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN