Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hasan Kalyoncu dostları iftar yemeğinde buluştu

Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nin iftar yemeği, Hasan Kalyoncu dostlarını bir araya getirdi. Mütevelli Heyeti Başkanı Cemal Kalyoncu, "Geleceğimize imza atacak gençler yetiştirmeliyiz" dedi

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) ile Özel Erdem Koleji'nin hocaları ve idari personeliyle üniversitenin bu yıl 5'incisini düzenlediği iftar yemeğinde "Hasan Kalyoncu dostları" bir araya geldi. Üniversite kampusu içinde bu yıl hizmete giren modern caminin avlusunda verilen yemeğin açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Tamer Yılmaz, daha yeni bir üniversite olmalarına rağmen pek çok alanda üst sıralara tırmandıklarını ve daha da üst seviyelere çıkmak için gayret ettiklerini söyledi.

4 YENİ BÖLÜM AÇILDI

Prof. Dr. Tamer Yılmaz, üniversitenin 6 yılda geldiği noktayı değerlendirerek, pek çok alanda ülke dereceleri kazandıklarını ve ilk sıralarda yer almaya başladıklarını söyledi. Yılmaz, "6 yıllık geçmişe sahip üniversitemiz 4 fakülte, 3 yüksekokul ve 3 enstitüde 19 lisans programı, 15 lisansüstü programda 3 bin 100 öğrenciye eğitim veriyor. Bu yıl 4 yeni bölüm açtık, 975 kontenjanımız var, önümüzdeki günlerde açıklanacak olan ÖSYM sonuçlarında tamamını doldurmayı hedefliyoruz" dedi.

DAHA İYİSİ YAPILACAK

HKÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Cemal Kalyoncu ise "Hasan Kalyoncu dostları" olarak hitap ettiği davetlilere desteklerinden dolayı teşekkür ederek başladığı konuşmasında üniversitenin kuruluş çalışmaları ve merhum Hasan Kalyoncu'nun eğitim sevdasına dikkat çekti. Kalyoncu, "Biz mütevelli heyeti ve aile olarak bu mekanın fiziki imkanlarını ve yönetimin taleplerini karşılıyoruz. Özellikle fiziki alanda üniversitemiz belli üniversiteler arasına girdi. Bu yeterli mi? Elbette değil. Daha iyisini inşallah yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

CAMİNİN BAHÇESİNDE
Kampus içinde bu yıl ibadete açılan caminin bahçesinde organize edilen iftar yemeğinde "Hasan Kalyoncu Dostları" aynı sofrayı paylaştı.

HOCALARA ÇOK İŞ DÜŞÜYOR
Üniversitelerin sadece fiziki mekanları yaparak gelişmeyeceğini belirten Kalyoncu, "Burada gençlerimizi yetiştirecek hocalarımıza büyük bir iş düşüyor. Bu mübarek gecede hocalarımızdan ülkemizin geleceğine imza atacak gençlerin yetişmesinde üstün gayret göstermelerini ve bilim alanında büyük başarıları göstermelerini sağlamalarını gönülden istiyorum" dedi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Durdu Yetkinşekerci ise 1983 yılında merhum Hasan Kalyoncu ile birlikte eğitim vakfı kurduklarını belirterek, "Merhum Hasan beyin inançlı ve kararlı duruşu bugün önemli bir üniversitenin oluşmasını sağladı" diye konuştu.

PROTOKOL BİR ARAYA GELDİ
İftar yemeğine Gaziantep Valisi Erdal Ata, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Durdu Yetkinşekerci, İl Emniyet Müdürü Ali Gezer, HKÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Cemal Kalyoncu, Mütevelli Heyeti Başkanvekili Haluk Kalyoncu, Mütevelli Heyeti üyesi Faruk Kalyoncu, HKÜ Rektörü Tamer Yılmaz, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Metin Karakök, Şehitkâmil eski Belediye Başkanı Metin Özkarslı, Oğuzeli eski Belediye Başkanı Bekir Öztekin, SABAH Bölge Koordinatörü Ersin Ramoğlu, Haber Müdürü Temel Eren, HKÜ akademisyenleri, Özel Erdem Koleji yöneticileri ve iki kurumun çalışanlarıyla kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasan Kalyoncu dostları iftar yemeğinde buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN