"Haciz" cinayetine 50 yıl hapis cezası

Giriş Tarihi: 25.7.2014
Adana'da tarlasına konan haciz şerhinin kaldırılması yüzünden tartıştığı Mehmet Güder'i (64) ve aracılık eden arkadaşı Selahattin Büyülü'yü (53) avukat bürosunda "Ben öleceğime siz ölün" diye öldüren tutuklu sanık Hasan Sert (67) "Kasten iki insan öldürme" suçundan önce 2 müebbet hapse mahkum oldu. Mahkeme, sanığın iyi halinden dolayı cezayı 25'er yıldan 50 yıl olarak belirlendi.

TARLA YÜZÜNDEN

Olay, 5 Nisan 2013 günü avukat Nursel Ünal'ın bürosunda meydana geldi. İddianameye göre olay şöyle gelişti: Cihadiye köyünde oturan Hasan Sert ve Mehmet Güder, tarlalarının sınır kayması yüzünden mahkemelik oldu. Mehmet Güder, avukatı aracılığıyla taşınmazların üzerine haciz şerhi koydurttu. Hasan Sert de oğlunun borçları için tarlayı satacaktı, alıcı şerh olduğu için vazgeçti.

AVUKAT BÜROSU

Bunun üzerine Hasan Sert, haciz tedbirinin kaldırılması için arkadaşı Selahattin Büyülü'yü aracı koyarak Mehmet Güder'den yardım istedi. Taraflar sorunu çözmek için Güder'in avukatı Nursel Ünal'ın bürosunda buluştu. Görüşmeden olumlu sonuç çıkmayınca Hasan Sert silahla ateş etti. Büyülü olay yerinde ölürken, Mehmet Güder de 20 gün sonra yaşamını yitirdi. Mahkeme sanığı önce müebbet hapse mahkum etti. İyi hal indirimi yapılarak ceza 50 yıl olarak belirledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Haciz" cinayetine 50 yıl hapis cezası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN