Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarsus'a büyük yatırım

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yatırımlardan Tarsus'un payına düşeni en iyi şekilde alacağını söyledi

Giriş Tarihi: 25.7.2014
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, daha önce belediye başkanı olduğu Tarsus'ta temaslarda bulundu. Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haluk Tunçsu, daire başkanları ve meclis üyeleri ile birlikte Tarsuslu muhtarlarla bir araya gelen Başkan Kocamaz, "20 yıl boyunca Tarsus'ta görev yapan birisi olarak, yapılanları ve yapılması gerekenleri çok iyi biliyorum. Tarsus merkezde birçok önemli problemi çözdük. Ancak Tarsus'u, bulunduğu iyi konuma rağmen daha da ilerilere taşımak zorundayız. Büyükşehir Belediyesi'nin diğer ilçelere yapacağı yatırımlardan, Tarsus'ta payına düşeni elbette alacaktır" dedi. Başkan Kocamaz, Tarsus Hz. Daniyel Camii Meydanı'nda, düzenlenen iftar yemeğine ve Ramazan programına katıldı. Etkinliğe, Başkan Kocamaz'ın yanı sıra MHP Mersin Milletvekili Mehmet Şandır, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, MHP İl Başkanı Sebahattin Kılıç, Mersin Ülkü Ocakları Başkanı Hüsnü Doğan, daire başkanları, muhtarlar ve oldukça kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı. İftar yemeğinden önce tasavvuf konserinin dinlendiği programda, iftardan sonra Kuran-ı Kerim tilaveti dinlendi ve Hoş Seda Fasıl Grubu eşliğinde Konya Sema Grubu'nun gösterisi izlendi.

ESHAB-I KEHF'TE KADİR GECESİ

Başkan Kocamaz, Eshab-ı Kehf'te Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kadir Gecesi programına da iştirak etti. Eshab-ı Kehf'in uhrevi ortamında ve binlerce vatandaşın konuk olduğu gecede, konuklar için 25 bin adet kandil simidi, 25 bin adet lokum ve 10 bin adet şerbet dağıtıldı. Eshab-ı Kehf'te gerçekleşen programda, Mersin İl Müftülüğü'ne bağlı mevlithan, hafız, sema ve ilahi gurubu yer aldı. Kuran ziyafetinin gerçekleştiği ve ilahilerle süslenen gece, Tarsus Müftüsü Hayri Erenay'ın duası ile son buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarsus'a büyük yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN