Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitimde başarı için her çabanın içindeyiz

Adana Valisi Mustafa Büyük, yeni eğitim öğretim yılının öğrencilere,ailelerine ve öğretmenlere hayırlı olmasını diledi

Giriş Tarihi: 17.9.2014
Yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle İsmail Hazar İlkokulu'nda düzenlenen törende konuşan Adana Valisi Mustafa Büyük, eğitim alanındaki başarıyı sağlayabilmek için yöneticiler, öğretmenler ve veliler ile işbirliği içinde olmaya özen göstereceklerini söyledi. Vali Büyük, "Eğitimdeki başarıyı artıran her türlü faaliyetin içinde olacağız" dedi.

500 BİN ÖĞRENCİ VAR

Vali Büyük, "Bugün Türkiye'de 16,5 milyon, ilimizde de 500 bine yakın öğrencimiz okullarına başlamış oluyorlar. Tüm ümidimiz ve beklentimiz, 25 bine yakın öğretmen kadromuzla, bin 250'nin üzerindeki okulda, yeni eğitim ve öğretim sezonunun en iyi ve başarılı şekilde gerçekleşmesidir" diye konuştu. Sınıflara girerek öğrencilere kitaplarını dağıtan Vali Mustafa Büyük, öğretmen, öğrenci ve velilerle sohbet etti. Orta Öğretim Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Hasan Hüseyin Can da konuşmasında, eğitimin ülkelerin geleceğini şekillendiren en önemli faktör olduğunu ifade etti. Bakanlık pek çok alanda çok titiz çalışmalar yaptıklarını kaydeden Hasan Hüseyin Can, "Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmeleri için gereken tüm çabayı sarf etmeye devam edeceğiz. Çünkü bilgi kimdeyse, güç ondadır" dedi.

EN ÖNEMLİ UNSUR ÇAĞDAŞ EĞİTİM
İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, 2014- 2015 eğitim öğretim yılında Adana genelindeki bin 254 okulda 473 bin 650 öğrenci, 23 bin 650 yönetici ve öğretmenle eğitim öğretim hizmetinin verileceğini ifade etti. Akpınar, bilimsel, teknolojik ve ekonomik alanda olduğu kadar, insani değerler bağlamında da gelişimi sağlayacak en önemli unsurun eğitim olduğunu vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitimde başarı için her çabanın içindeyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN