Kaldırımdaki trafoya tepki

'da kaldırıma konulan trafo binası tepkiye neden oldu. Vatandaşlar, tehlike yaratan binanın uygun yere alınmasını istiyor

Giriş Tarihi: 11.10.2014
'da Atilla Altıkat Köprüsü'nün yıkılmasından sonra uygun bir yer bulunamadığı için kaldırıma konulan trafo binasına vatandaşlar büyük tepki gösteriyor. Ziyapaşa Bulvarı ile D-400 karayolunun kesiştiği kavşakta kaldırımın ortasına konulan trafo binası yüzünden yayaların yola inerek yürümek zorunda kaldığını söyleyen vatandaşlar, "Hiç kaldırıma trafo binası yapılır mı? TEDAŞ ne yapmak istiyor. Bu trafonun daha uygun bir yere taşınmasını istiyoruz" dedi.

KALDIRIMDA TRAFO BİNASI

Atilla Altıkat Köprüsü'nün yıkılmasından sonra köprü ayakları altında bulunan trafo binası TEDAŞ yetkililerince kavşağın güneyinde kalan kaldırıma konuldu. Aynı köşene inşaatı bulunan Emin Kaya, TEDAŞ'a başvurarak, trafo için yer seçiminin yanlış olduğunu, binanın kaldırımı işgal ettiğini, Mersin istikametinden gelip şehir merkezine dönmek isteyen sürücüler için tehlike yaratacağını söyledi.

KISA ZAMANDA KALKACAK

Yetkililerin kendisine, "O bina oraya geçici olarak konuldu. En kısa zamanda uygun bir yer bulup kaldıracağız" diye yanıt verdiğini söyleyen Emin Kaya, "Aradan aylar geçti ama ne gelen var, ne giden. Bu noktadan günde binlerce insan gelip geçiyor. Trafo binası yüzünden kaldırım daraldı. Üç kişi yan yana yürüyemez oldu. Üstelik sürücüler için de sorun yaratıyor" dedi.

GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ

Trafonun aynı zamanda görüntü kirliliği yarattığına da işaret eden Emin Kaya şöyle dedi: Adana'nın göbeğinde böyle çirkin bir görüntüye kimse tahammül edemez. Hemen 100 metre uzağımızda Celal bayar Köprülü Kavşağı var. Köprünün altı boş. Neden oraya kurulmadı da getirilip kaldırıma kuruldu trafo anlamak mümkün değil. TEDAŞ kaş yaparken göz çıkarıyor. İnsanların yaşam sağlığı için bu binanın en acil biçimde kaldırımdan alınmasını uygun bir yere taşınmasını istiyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaldırımdaki trafoya tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN