Adli Tıp raporu sanığı yalanladı

'da diyaliz için hastaneye giden yaşlı adamın kafasına sopa ile vurup, çantasını gasp ettiği ileri tutuklu sanığın "Omzuna, ayaklarına vurdum" savunmasını Adli Tıp çürüttü

Giriş Tarihi: 12.10.2014
Adli Tıp raporu sanığı yalanladı
'da dializ hastası 69 yaşındaki M. Zahit Alevşimşek'in kafasına sopayla vurup, çantasını gasp ettiği ileri sürülen Kadir Çayırcı'nın(39) "Nitelikli yağma, nitelikli öldürme" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis istemi ile yargılanması devam ederken, gelen adli top raporu "Omzuna ve ayaklarına sopa ile vurdum" diyen sanığı yalanladı. Raporda "Kişinin ölümünün maruz kaldığı darba bağlı yaralanma arasında illiyet bağı bulunduğu mütalaa olunur" denildi.

GASP CİNAYETİ

Olay, 5 Nisan 2013 günü Akkapı Mahallesi'nde meydana geldi. İddianameye göre, böbrek hastası M. Zahit Alevşimşek hastaneye doğru yürürken, Kadir Cayırcı önünü kesti. Elinde sopa bulunan zanlı, yaşlı adamdan para istedi. "Param yok" sözüne inanmayan saldırgan sopa ile vurarak yaşlı adamı yere düşürdü ve içinde bin lira para ve ilaç bulunan çantayı alarak kaçtı. Yaşlı adam 24 gün sonra yaşamını yitirince Kadir Çayırcı tutuklanarak cezaevine konuldu.

SUÇLAMAYI KABUL ETMEDİ

Adana 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanan Çayırcı, mahalleden tanıdığı yaşlı adamla yolda karşılaştığını belirterek, "Bisikletim ve ayakkabım çalınmıştı. Elimde sopa hırsızı ararken Mehmet Zahit ile karşılaştım. Bana, 'Sen ne serseri adamsın' dedi. Başımdan geçenleri anlattım ama hakarete devam etti. Bende sopa ile omuzuna ve ayağına vurdum. Kafasına vurmadım" dedi.

RAPOR YALANLADI

Mahkeme, dosyayı kişinin ölümü ile darba bağlı yaralama arasında illiyet bağı bulunup, bulunmadığının belirlenmesi için İstanbul 1'inci Adli Tıp İhtisas Kurulu'na gönderdi. Gelen rapor sanığı yalanladı. Raporda şu görüşlere yer verildi: Kişinin ölümünün künt kafa travmasına bağlı kafatası, yüz kemik kırıklarıyla birlikte beyin kanaması, beyin doku harabiyeti sonucudur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adli Tıp raporu sanığı yalanladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN