Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çağ Üniversitesi'nde Dünya buluşuyor

Başkan Lütfi Baydoğan, "Öğrencilerimiz, global ve stratejik tarihi ivmeleri birinci ağızlardan dinleme fırsatı bulacaklar" dedi

Giriş Tarihi: 12.10.2014
Çağ Üniversitesi'nde Dünya buluşuyor
Eğitim hayatına başladığı günden beri öğrencilerine uluslararası standartlarda üst düzey eğitim vermeyi ilke edinen Çağ Üniversitesi, 2014-2015 eğitimöğretim yılında da çalışmalarını optimum düzeyde sürdürüyor. 14 Ekim Salı günü Meksika Ankara Büyükelçisi Martha Bárcena Coqui ile 21 Ekim Salı günü ise Sırbistan Ankara Büyükelçisi Danilo Vucetic'i konuk edecek olan Çağ Üniversitesi, öğrencilerini bu iki önemli ülkenin büyükelçileri ile buluşturacak.

VİZYONER ÖĞRENCİLER
İngilizce eğitimin yanı sıra İspanyolca, Fransızca, Almanca ve Çince gibi dünya dillerinde eğitim veren Çağ Üniversitesi, mezun öğrencilerine iki dil öğreterek hayata hazırlamanın gururunu yaşıyor. Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Lütfi Bayboğan, dünyada 25 ülkenin 45 önemli üniversitesiyle iş birliği yapmış olmanın ayrıcalığını hissettiklerini ifade ederek, "Hedefimiz geniş vizyona sahip gençler yetiştirerek ülkemizin en iyi şekilde temsil edilmesine katkı koymaktır" dedi.

YABANCI DİLDE SORU-CEVAP
Büyükelçilerin konferanslarının yabancı dilde soru cevap şeklinde olacağını belirten Lütfi Bayboğan, "Bu iki etkinliğimizin ardından Çin Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang üniversitemize gelerek öğrencilerimizle buluşacak. Dünya ekonomisine ivme kazandıran ve dünyadaki stratejik gelişmelere sebebiyet veren ülkelerin temsilcilerini öğrencilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz. Ayrıca onları burada ağılayarak bölgemizi daha yakından tanımalarını sağlayacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çağ Üniversitesi'nde Dünya buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN