Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Mersin Mezitli'de su sorunu çok büyük

Giriş Tarihi: 21.10.2014
Mersin'den bir şikayet aldım. Okurumuz Mezitli ilçesindeki susuzlukla ilgili sorununu bize aktardı. Diyor ki; "Mersin'in Mezitli ilçesi her geçen gün biraz daha büyüyen ve birçok ilden daha büyük, sahili ve sosyal yapısı ile herkesin yaşamak istediği, büyük modern bir yerleşim merkezi oldu. Ne var ki ilçe geçmişten gelen ihmaller yüzünden yeterli suya sahip değil. İlçenin bir bölümü MESKİ'nin şebekesinden su alırken, büyük bir kesim ise eski şebekeden yararlandığı için susuzluk çekiliyor. Mersin'in su sorununu çözmek Mersin Büyükşehir Belediyesi MESKİ Genel Müdürlüğünün sorumluluğunda." Şikayeti köşeme taşıdım. Umarım Mezitli'nin en büyük sorunu haline gelen su çözüme kavuşur.

OKULUMUZ ÇOK KİRLİ TEMİZLENMESİ LAZIM
Adana'nın Seyhan ilçesine bağlı Yeşilyurt Mahallesi'nde bulunan Leman Sayit Ortaokulu'ndan bir öğrenci velisi bizi aradı. Veliler adına aradığını söyleyen okurumuz; "Okulumuzun güvenliğiyle ilgili sıkıntılarımız var. Çevresinde bağımlılar, esrar satanlar var. Bu konuda okul idaresiyle görüşmelerimiz oldu. Şu ana kadar hiçbir sonuç alamadık. Çocuklarımızı daha güvenli bir ortamda okula göndermek istiyoruz. Diğer bir konu ise okulun iç ve dış görüntüsü. Özellikle dışarısı çöplükten geçilmiyor. Zaman zaman içeride de böyle sorunlar olabiliyor. Yetkililer lütfen bu çirkin görüntüye bir çözüm bulsunlar. Çocuklarımızın hastalanmasından korkuyoruz" dedi. Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım. Umarım çözüm bulunur.

GÜLMECE
Temizlikçi Fadime açık öğretimden diploma almak ister. Fen bilgisi sınavında hoca sorar, Fadime cevaplar. "Mide ne yapar?" "Sindirim yapar, yediklerimizi öğütür." "Akciğer ne iş yapar?" "Solunum yapar, bizi yaşatır." "Kalp ne iş yapar?" "Kan dolaşımında rol oynar." "Peki... Beyin ne iş yapar?" "Ha o mu? O bizim apartmanda kapıcılık yapar."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Mersin Mezitli'de su sorunu çok büyük
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN