Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Renklerin dostluğu

Karacaoğlan İlköğretim Okulu beden eğitimi öğretmenleri Mehmet Tezeren, Ekrem Ocak ile sınıf öğretmeni Sibel Zeren, öğrencilere, "Derslere tuttuğunuz takımın formasını giyip gelin" dedi

Giriş Tarihi: 5.11.2014
Renklerin dostluğu
'nın dezavantajlı bölgelerinden Şehit Erkut Akbay Mahallesi'nde eğitim veren Karacaoğlan İlköğretim Okulu'nda hayata geçirilen bir uygulamayı öğrenciler severek yerine getiriyor. Beden eğitim öğretmenleri Mehmet Tezeren ve Ekrem Ocak ile sınıf öğretmeni Sibel Zeren, öğrenciler arasında barış, kardeşlik ve dayanışmayı sağlamak amacıyla "Renklerin Kardeşliği" adını verdikleri bir projeyi uygulamaya koydu. Öğrenciler, beden eğitimi dersine girerken tuttukları takımın formasını giyiyor.

TEK BAŞINA MÜCADELE
Öğretmen Mehmet Tezeren, projeye okul müdürü Abdulmutalip Şefkatli'nin büyük destek verdiğini belirterek, "Son yıllarda yeşil sahalarda ve stat dışında yaşanan olayları dikkate alarak böyle bir projeyi hayata geçirdik. Bu bölgede yaşayan çocukları sporla hayata bağlamak için sporun güzelliğini, kardeşliğini, barış içerisinde yapılması gerektiğini tek tek anlatıyoruz. Tuttukları takımın formasıyla derse katılan öğrenciler müthiş bir renk armonisi oluşturuyor" dedi.

YÜZLERCE ÖĞRENCİ

Okul öğrencilerinden bin 52'sinin forma ile okula gelmesini sağladıklarını belirten Tezeren, "Bu proje sıfır maliyetle hayata geçti. Öğrencilere forma temin etmiyoruz. Her öğrenci kendisinin, ağabeyinin ya da ablasının formasını giyip geliyor. Yeni bir forma almalarını istemiyoruz. Böylece Adana Demirspor'dan Adanaspor'a, Fenerbahçe'den Galatasaray'a, Beşiktaş'tan Trabzonspor'a hatta Real Madrid'den Barcelona'ya kadar takımlara gönül veren tüm öğrencileri okul bahçesinde buluşturuyoruz" diye konuştu.

ÇOCUKLAR RENGARENK
Karacaoğlan İlköğretim Okulu'nda öğrenciler beden eğitimi dersine tuttukları takımın formasını giyerek geliyor. Beden eğitimi öğretmenleri çocuklara sporun kardeşliğini ve barışa olan katkısını anlatıyor. Sonra hep birlikte maç yapıyorlar. Kavga yok, küfür yok, kardeşlik var, neşe var.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Renklerin dostluğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN