Andırın-Göksun arası yol yapımına başlandı

Akdeniz'i İç Anadolu Bölgesi'ne bağlayacak en kısa yollardan biri olan Andırın-Göksun karayolunda, yeni yol yapım çalışmalarına başlandı

Giriş Tarihi: 21.11.2014
Andırın-Göksun arası yol yapımına başlandı
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın katılımıyla düzenlenen II. Ulaştırma Çalıştayı'nda kararlaştırılan Andırın-Göksun karayolunda, yeni yol yapım çalışmalarına başlandı. Andırın Kaymakamı Mustafa Maslak, Belediye Başkanı Baki Tezcan, AK Parti İlçe Başkanı Şaban Avcı ve yüklenici firma ile vatandaşların da katıldığı yol yapım çalışması törenle başladı.

EN KISA BAĞLANTI YOLU

Andırın Kaymakamı Mustafa Maslak, güneyi kuzeye bağlayan yolun önemine vurgu yaparak, kazasız belasız bir şekilde tamamlanmasını diledi. Belediye Başkanı Baki Tezcan da yol yapım çalışmalarının Andırın'ın kalkınması için hayati önem taşıdığını belirtti. Tezcan, Akdeniz'i, Karadeniz'e bağlayacak en kısa yolun hayata geçmesi durumunda ilçe turizmine büyük katkı sağlayacağını belirtti.

HALBUR'DA BAŞLADI

Tezcan, "İnşallah çok güzel bir yol olacak. 4-5 ay önce ihalesi yapılmıştı fakat proje üzerinde birkaç değişiklik yapılarak yatay ve düşey standartları yükseltildi. İnşallah bu yol Akdeniz'i İç Anadolu'ya bağlayan en kısa en kestirme yol olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Andırın-Göksun arası yol yapımına başlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN