Türkiye'nin en iyi haber sitesi

100 milyonluk çözüm yatırımı

Diyarbakır'da 100 milyon liralık yatırım yapan Kahramanmaraşlı işadamı A. Kadir Kurtul, "Yöreye sağlayacağımız katkı en büyük kazanç ve mutluluğumuz olacak" dedi

Giriş Tarihi: 5.12.2014
100 milyonluk çözüm yatırımı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önceki yıl yaptığı bölgeye yatırım çağrısına kulak veren İSKUR Tekstil, Kahramanmaraş'taki yatırım ve sanayi kuruluşlarına ilave olarak geçen yıl Diyarbakır OSB'de 100 milyon liralık compact iplik yatırımı yaptı. İSKUR Tekstil Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı A. Kadir Kurtul "Huzur ve barışın olduğu yerde her şey güzel olur. Yöre insanına iş ve bölge kalkınmasına sağlayacağımız katkı en büyük kazanç ve mutluluğumuz olacaktır" dedi.

BÖLGENİN EN BÜYÜĞÜ

Kahramanmaraş'ta faaliyet gösteren İSKUR, Diyarbakır OSB'de 30 bin metrekaresi kapalı, toplam 60 bin metrekarelik yatırımını 18 ay gibi kısa bir sürede tamamladı. Bölgenin en büyük, Türkiye'nin de kapasite ve modern makine parkıyla sayılı sanayi tesisleri arasında olan fabrikada üretime başlandı. TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile beraberindeki kalabalık bir grup, geçtiğimiz günlerde fabrikayı gezerek, Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Kurtul ile bir araya geldi.

ÇÖZÜM SÜRECİ ETKİLİ OLDU
Diyarbakır'a yatırım yapmalarında hükümetin barış sürecine destek verme çağrısının etkili olduğunu belirten İSKUR Yönetim Kurulu Başkanı A. Kadir Kurtul, SABAH Güney'e yaptığı özel açıklamada, "Dünyanın en kaliteli pamuğunun üretildiği Diyarbakır'da, en iyi hammaddeyi seçerek daha yüksek kalitedeki bir mamulü üreterek yöre insanına iş ve bölge kalkınmasına katkı sağlayacağız. Huzur ve barışın olduğu yerde her şey güzel olur" dedi.

"BARIŞLA BÜYÜTECEĞİZ"
OSB'de günlük 50 ton kapasiteli 15 open End'lik, yeni bir yatırım daha düşündüklerini kaydeden Kurtul, "1960'lı yıllarda Karacadağ'da çeltik ekerdik. O dönem oluşan dostluklar, bugünlere kadar geldi. Babamın dostlarının oğulları bugün bizim dostlarımız oldu. Bu dostlar sayesinde bölgeyi de tanıyoruz. Babamın bir zamanlar tohum ektiği topraklara, biz sanayinin tohumunu ektik. Şimdi huzur ve barış içinde el ele büyüteceğiz" diye konuştu.

FABRİKAYI KALABALIK GRUP GEZDİ

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte, Gıda ve Tarım Bakan Yardımcısı Kudbettin Arzu, milletvekili Galip Ensarioğlu, OSB Başkanı Abdülkadir Karavil, TSO Başkanı Ahmet Sayar, Borsa Başkanı Ebubekir Bal ile kentin önde gelen sanayiciler, İSKUR Tekstil'e 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulunup, 350 Diyarbakırlı gencin istihdam edildiği yatırımından dolayı Kadir Kurtul'u tebrik etti. Kurtul, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na hat tablo hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
100 milyonluk çözüm yatırımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN