Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mersin'de engel yok, hayat var

Mersin'de engellilere yönelik çok önemli çalışmalar yaptıklarını söyleyen Başkan Burhanettin Kocamaz, "Dünya'daki bütün engelliler, 'Mersin'de bize hayat var' diyecekler" dedi

Giriş Tarihi: 5.12.2014
Mersin'de engel yok, hayat var
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, engellilerin sağlık, eğitim, istihdam, sosyal güvenlik ve toplumsal yaşama tam katılım konusunda fırsat eşitsizlikleri yaşadıklarını vurgulayarak, "Göreve geldiğimizde 'engeliler için öyle bir çalışmalar yapacağız ki, dünyanın bütün ülkelerindeki engelliler, 'Bizim için Mersin'de engel yok, hayat var' diyerek, burada yaşamayı tercih edecekler' dedik. 8 aylık süre içerisinde de engelli vatandaşlarımıza yönelik birçok projeyi hayata geçirdik. Türkiye'de ilk olarak Engelliler Daire Başkanlığı'nı kurduk" dedi.

HİZMETLER SAYMAKLA BİTMEZ
Bu dairenin asıl görevinin, sadece engelli vatandaşların sorunlarının çözümüne yönelik hizmet üretmek olduğunu belirten Başkan Kocamaz, "Engelli vatandaşlarımızın toplumla adaptasyonunu sağladık ve bunu daima canlı tuttuk. Engellilerimiz için oyun parkları, danışma büroları, bina ve ana caddelere hissedilebilir yüzey, kaldırımlarda rampa, toplu taşıma araçlarında görme engelli ve yaşlılar için sesli anons, engelli bireylerin işgücü piyasasına dâhil olmalarını sağlayacak kurslar ve seminerler, sportif faaliyetlerine katkı sunacak yüzme kursu eğitimleri gibi faaliyetlerde bulunduk" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin'de engel yok, hayat var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN