Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Talep gelirse parke yaparız

Giriş Tarihi: 18.12.2014
Talep gelirse parke yaparız

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Botaş ve Adana ASKİ'nin parke zeminli salon sıkıntısının farkında olduklarını belirterek, "Talep gelirse parke yaparız" dedi

Adana'nın gururu Botaşspor ile Adana ASKİ Spor'un parke zemini salon konusunda sıkıntı yaşadıkları ve uygun zemin yapılırsa tüm maçlarını Çukurova Üniversitesi'nde oynama istekleri gündem yarattı. ÇÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Müdür Yardımcısı ve Tesisler Sorumlusu Ercan Yeldan, "Her iki kulüp yönetimi taleplerini Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar'a iletebilirler" derken, Lütfullah Aksungur Spor Salonu ile Sakıp Sabancı Spor ve Sergi Sarayı'nın zeminin parkeye dönüştürülmesinin imkansız olduğunu söyledi. Gençlik ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi ise, parke zeminli salon konusunda sıkıntı yaşandığını ifade ederek, "İki kulüpten resmi talep gelirse Asım Savaş ve Nihat Geven spor Salonlarının zeminini parkeye dönüştürebiliriz" dedi.

"İKİ SALON İÇİN TEKLİF YAPTI"
Dün manşetten duyurduğumuz "Zemin Tokadı" haberimiz ses getirdi. Botaş ve Adana ASKİ takımlarının zemini parke olan salon konusunda sıkıntı yaşadığını belirtmeleri karşısında ilk olumlu adım Gençlik ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi'den geldi. Parke zeminli salon konusunda sıkıntı yaşandığının farkında olduklarını söyleyen Hadi, "İki kulübümüzün haklı talepleri bize resmi olarak bildirilirse, biz de müdürlük olarak iki salonumuzun zeminini parkeye dönüştürür ve kulüplerimizin emrine veririz. Burada hem antrenmanlarını yaparlar, hem de maçlarını oynayabilirler. Bu salonlarımızın tek handikapı ise tribünleri" diye konuştu.

"SENTEKTİK ZEMİN GEREKLİ"
İki kulübün maçlarını Çukurova Üniversitesi'nde oynama isteğini memnuniyetle karşılayan ÇÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Müdür Yardımcısı ve Tesisler Sorumlusu Ercan Yeldan, "Bu konuyu rektörümüze iletsinler. Bir çözüm yolu bulunur. Ancak, iki salonumuzun zeminini parkeye dönüştürmemiz imkansız. Salonlar çok büyük ve bakımı zor olur. Ayrıca bu salonlarla üniversitemiz bünyesindeki hentbol, voleybol, badminton gibi sporlar da yapılıyor. Bu branşlar için sentetik zemin gerekli. Bu arada iki önemli takımın maçlarını üniversitemizde oynamak istemesi gerçekten önemli. Üniversitemizin sosyal hayatına renk katar" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Talep gelirse parke yaparız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN