Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müdür sigara avında

Tarsus Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir ve denetim ekibi, öğrencilere sigara satışına karşı okul çevrelerindeki kafe ve bakkalları denetledi.

Giriş Tarihi: 22.12.2014
Müdür sigara avında
Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, Belediye Zabıtası, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü'nden temsilcilerinden oluşan denetim ekibinin ilk ve orta okullar ile liselerin çevresinde yapılan denetimlerde internet kafelerde bulunan öğrenciler ile internet kafe işletmecileriyle, bakkalları uyardı. Denetim çalışmalarında, öğrencilerin zararlı faaliyetlere yönelmelerinin ve madde kullanımının önlenmesinin amaçlandığını belirten Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, "Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızı zararlı alışkanlıklardan korumak için tüm gücümüzle onların geleceğe en iyi şekilde hazırlanmaları konusunda büyük bir titizlik gösteriyoruz" dedi.

ŞİKAYETLER GELİYOR
Bazı bakkalların öğrencilere tek sigara sattıklarına ve bazı internet kafelerde öğrencilerin zamanlarını gereksiz şekilde geçirdikleri yönünde şikâyet ve ihbar aldıklarını ifade eden Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, "Biz ihbar ve şikâyetlere bakmaksızın rutin kontrol ve denetimlerimizi sürdürüyoruz. Çocuklarımızın derslerine konsantre olmalarını istiyoruz. Boş zamanlarını da daha faydalı aktivitelerle değerlendirmelerini istiyoruz. Bu konuda okul müdürleri, yöneticiler ve öğretmenlerimizi sürekli uyarıyoruz. Tabi anne-babalara da bu konuda önemli görevler düşmektedir" diye konuştu. Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, okullarında olmaları gerekirken internet kafelerde ve bakkalların çevresinde vakit geçiren öğrencilere de nasihatlarda bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müdür sigara avında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN