Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tahmazoğlu canlı yayında projeleri anlattı

Giriş Tarihi: 1.2.2015
Tahmazoğlu canlı yayında projeleri anlattı
TRT Çukurova Radyosunun "Akdeniz'den Toroslara" programına dün canlı yayın konuğu olan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep ve Şahinbey ilçesi hakkında bilgi verdi. Şahinbey Belediyesi'nin projelerini dinleyicilerle paylaşan Başkan Tahmazoğlu, son 6 yılda Şahinbey'de önemli projelere imza atıldığını belirtti.

BORÇ TEMİZLENDİ

Tahmazoğlu şöyle konuştu: "2014 yılı Aralık ayı itibari ile 845 bin 258 kişilik nüfusa sahibiz. Yüzde 80'ini çarpık yapılaşmış olan bir ilçeyiz. Tabi bunu ortadan kaldırmak kaynak istiyor. Benim ikinci dönemim 6 yıl önce göreve başladığımda belediyemizin bütçesi 92 milyon lira, borcu ise 200 milyon liraydı. Şimdi ise borcumuz yok bütçemiz ise 817 milyon lira yani yaklaşık 8 kart artış sağladık. Bu kendi alanında aslında bir Türkiye rekoru oldu. Bütçemizin yüzde 80'inini ise yatırıma harcadık."

TARİH GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR

Kentsel dönüşüm çalışmalarını tarihi dokuyu bozmadan yaptıklarını ifade eden Mehmet Tahmazoğlu, Şehreküstü bölgesinde yaptıkları 7 kilometrelik sokak sağlıklaştırma çalışmalarıyla Tarihi Kentler Birliği'nden ödül aldıklarını ifade etti. Başkan Mehmet Tahmazoğlu, "Tarihi Gümrük Hanı, Bostancı Mektebi'nin restorasyonunu yaptık. Mecidiye Han denilen hanı satın aldık. sahaflar çarşısı yaparak kültürel bir katkı yapmayı amaçlıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tahmazoğlu canlı yayında projeleri anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN