Melih ABİ: Sabırsız sürücüler trafiği iptal ediyor

Giriş Tarihi: 6.2.2015
Adana'dan bir trafik sıkışıklığı şikâyeti aldım. Okurumuz, "Sabancı Merkez Camisi önündeki yolda battı çıktıya girmeden hemen sağ taraftan müzeye doğru ayrılan yol çok sıkışıyor. Bu sıkışıklığa rağmen müze önündeki ışıklandırma sistemi düzgün ve amacına uygun çalıştığı için biraz sabır eden sürücüler rahat ilerliyor. Buraya kadar her şey güzel ama sorun otobüs ve minibüs sürücülerinde. Sabırlı sürücülerin yanında sabırsız olanları da var. Otobüs ve minibüs sürücüleri sol şeridi kapatınca trafik tıkanıyor. Haliyle geriden gelen araçlar hareket edemeyince yol tamamen kapanıyor. Ben trafik ekiplerinden sürücüleri uyarmalarını talep ediyorum. Sol taraf rahatlarsa yol boyunca trafik sıkışıklığı olmaz" dedi. Şikâyeti köşeme taşıdım. Umarım çözüm bulunur.

PTT ŞUBELERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPILDI
Geçtiğimiz günlerde bir okurumuzun PTT şubelerinin yetersiz kalması ile ilgili şikayetini köşeme taşımıştım. Bu konuda Başmüdür Mehmet Kani Gümüşoğlu imzalı cevap yazısı aldım. Kani bey, "Şikayete konu olan 3. bölgede memur normu ikişer adet olup tamamında ikişer memur görev yapmaktadır. Müşteri yoğunlunun TEDAŞ tahsilat şubelerinin kapanmasının yanında, SGK, Bağkur ve Emekli Sandığı emeklilerinin maaş ödemelerinin de aynı zamana rastlamasından kaynaklandığı, Ayrıca bu ödeme döneminde merkezi otomasyon sisteminde genel bir arıza olmasının da yığılmaya sebep olduğu anlaşılmıştır. Tüm bu olumsuzluklara rağmen Başmüdürlüklerimizce gerekli tedbirler alınmış olup; hiçbir yakınmaya sebebiyet verilmemesi konusunda bütün memurlar uyarılmıştır" diyor. Biz de kendisine okurlarımız adına teşekkür ediyoruz.

GÜLMECE
Temel adalet bakanı olmuş bir hapishaneyi ziyarete gitmiş. Hapishanede olan herkes, suçsuz yere buraya düştüklerini, kader kurbanı olduklarını söylüyorlarmış. İçlerinden sadece bir tanesi suçlu olduğunu ve cezasına razı olduğunu söylemiş. Temel hapishane müdürüne dönmüş sinirli bi şekilde: "Ha pu adamı çıkarun dışarıya, içerdekilerin de ahlakunu pozmasun."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Sabırsız sürücüler trafiği iptal ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN