Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Hatay ülkemizin en önemli kenti'

Giriş Tarihi: 18.2.2015
'Hatay ülkemizin en önemli kenti'

AK Parti Hatay Milletvekili aday adayı Hüseyin Yayman, seçim çalışmalarına start verdi

Haziran'da yapılacak genel seçimler öncesinde Hatay'dan AK Parti milletvekili aday adayı olan Gazi Üniversitesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Hüseyin Yayman, seçim bölgesine gelerek çalışmalara başladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptığı görüşmede Hatay'ın çok önemli bir bölge olduğunu ve burada seçimleri kazanacak bir sonuç alınması gerektiğini vurgulayan Hüseyin Yayman, "Aldığım talimatlar doğrultusunda doğduğum kente gelerek çalışmalara başladım" dedi.

SİYASETİN ÖNEMLİ İSMİ

Hatay'ın yıldızı parlayan ilçelerinden Payas'a giderek burada Belediye Başkanı Bekir Altan ile görüşen Hüseyin Yayman, "Yerel siyasette çok önemli tecrübelere sahip olan Bekir Altan başkanımla karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Haziran seçimlerinden en iyi sonuçlarla ayrılmamız için neler yapılması gerektiği yolunda hemfikir olduk. Kendisi gerçekten bu bölgeyi çok iyi biliyor ve siyasette kazanmak için neler yapılması gerektiği konusunda da önemli bilgilere sahip" diye konuştu. Tarihi Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi'nde partililerle yapılan görüşme öncesinde konuşan Payas Belediye Başkanı Bekir Altan şöyle dedi: "Böyle önemli bir siyaset ve düşünce adamını ilçemizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Hüseyin Yayman çok önemli bir yola baş koydu. Payas olarak 2015 seçimleri için dünden daha fazla çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Allah'ın izni ile daha önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de yine AK Parti'nin zaferi ile sonuçlanacak bir seçim geçireceğiz."

HER ADAYA DESTEK

Külliyede yapılan toplantıya ilgi çok büyük oldu. Kadınların ağırlıkta olduğu toplantıda konuşan Hüseyin Yayman, neden aday olduğunu anlattı. Hatay'ın Türkiye'nin en önemli kentlerinden biri olduğunu vurgulayan Yayman, "Arkamızda Bekir Altan ve Payas teşkilatı gibi güçler olduğu sürece bu seçimden büyük bir zaferle ayrılmamız içten bile değil" dedi. Başkan Altan da, "Partimize gönül vermiş, bu dava için yola çıkmış her aday adayımıza en büyük destek bizden" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hatay ülkemizin en önemli kenti'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN