'Okulumuzu çok özledik ama babamızın parası yok'

'da babaları işsiz olan iki kız kardeş parasızlıktan okula gidemiyor. Esma Nur ile kardeşi Rabia Ertaş, "Okulumuzu, öğretmenlerimizi ve arkadaşlarımızı çok özledik" diyor

'Okulumuzu çok özledik ama babamızın parası yok'
'da 8 yaşındaki Esma Nur ile 7 yaşındaki kardeşi Rabia Ertaş, babalarının iş bulamaması yüzünden 2 aydır okula gidemiyor. Van'dan Adana'ya göç eden ve bir yakınının inşaat halindeki evinde kalan Ertaş ailesi, uzanacak yardım elini bekliyor. Okula gidemeyen iki kız kardeş, "Okulumuzu, öğretmenlerimizi ve arkadaşlarımızı çok özledik. Okulumuza gitmek istiyoruz" dedi.

SOKAĞA ATILDILAR

Paşa Ertaş (35), Adana'ya geldikten sonra inşaatlarda çalıştı. Son zamanlarda iş bulamayan Paşa Ertaş, ev kirasını da veremeyince üç çocuğu ve eşi ile birlikte sokakta kaldı. Ailenin idmanına bir yakını yetişti ve inşaat halindeki evine yerleştirdi. Çocuklarının servis parasını ödemeyen Paşa Ertaş, ilkokul birinci sınıfa giden iki kızını zorunlu olarak okula gönderemedi.

BİR İŞ VERSİNLER YETER

2 aydır okula gitmeyen Esma Nur ile kardeşi Rabia, çok sevdikleri okullarına kavuşmak istiyor. Birbirlerine sarılan iki kardeş, "Babamızın parası olmadığı için bizi okula gönderemiyor ama biz okulumuzu çok seviyoruz. Arkadaşlarımızı, öğretmenlerimizi çok özledik. Ne olur bize yardım edin" dedi. Baba Paşa Ertaş, "Bana bir iş versinler yeter" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Okulumuzu çok özledik ama babamızın parası yok'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN