Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özelleştirme için fiyat güncellemesi

Giriş Tarihi: 24.3.2015
Özelleştirme için fiyat güncellemesi
Türkiye Maden İşçileri Sendikası (MADEN-İŞ) Genel Başkanı Nurettin Akçul, Afşin-Elbistan A Termik Santrali ve kömür sahasının özelleştirilmesine ilişkin, "Devirle ilgili tespit çalışmaları ve termik santralin fiziki durumuyla ilgili fizibilite çalışmaları yapılıyor. Ardından yeniden fiyat güncellemesi olacak" dedi.

FİNALE YAKLAŞILDI

Santralin ve kömür sahasının özel firmaya devredilmesinin henüz kesinlik kazanmadığını açıklayan Akçul, özelleştirmede hukuki sürecin devam ettiğini ve 1993'te başlatılan devir işleminde finale yaklaşıldığını vurguladı. Akçul, santraldeki işçilerin hak kaybı yaşamayacağını, isteyenlerin EÜAŞ bünyesindeki başka bir kuruma geçebileceğini dile getirdi.

TESPİT ÇALIŞMALARI

Konuyu yakından takip ettiklerini anlatan Akçul şöyle konuştu: Devirle ilgili tespit çalışmaları ve termik santralin fiziki durumuyla ilgili fizibilite çalışmaları yapılıyor, ardından yeniden fiyat güncellemesi olacak. Ayrıca buradaki fiziki durumun gözden geçirilmesi gerekiyor. Bu yapıldıktan sonra taraflar bir araya gelip kesin devir için çalışma yapacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özelleştirme için fiyat güncellemesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN