Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehirlerin ilk yıl karnesi iyi

Adana, Mersin ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanları geride kalan bir yılın değerlendirmesini yaptı, hizmetlerini ve yapacakları işleri anlattı

Giriş Tarihi: 2.4.2015
Büyükşehirlerin ilk yıl karnesi iyi
30 Mart yerel seçimlerinden sonra geçen bir yılın değerlendirmesini yapmak üzere halkın huzuruna çıkan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, seçim öncesi verdikleri vaatleri yerine getirmek için çaba harcadıklarını, halkın huzur içinde yaşamalarını sağlamak ve çağdaş kent parçaları yaratmak için gayret gösterdiklerini söyledi.

BÜYÜK PROJELER
A Haber televizyonunun canlı yayın konuğu olan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bir yıllık icraatlarını anlattı. Şahin, asıl büyük projelerin bu yıl başlayacağını söyledi. Gaziantep'in ekonomik, inovasyon, kalkınma, şehircilik yarışında hedefleri olduğunu vurgulayan Şahin, "Kent Konseyi, kadın meclisleri, gençlik, çocuk, engelli meclislerini oluşturduk. Yeni halkla ilişkiler birimimizi kurduk. Katılımcılığı çok yüksek bir hale dönüştürdük" dedi.

SÜPER LİG ÖZLEMİ
Adana'da yerel bir televizyon kanalında hizmetlerini anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kentin gelişmesi için merkez ilçe belediye başkanları ile birlikte çalışma kararlılığının devam etmesi gerektiğini söyledi. Hüseyin Sözlü, sadece 1 yılda 150 kilometreden fazla içme suyu şebekesi, 630 km yol yaptıklarını söyledi. Sözlü, Adana Demirspor ve Adanaspor'un Süper Lig'e çıkmasını arzu ettiğini, takımlar arasında ayrım yapmasının mümkün olmadığını kaydetti.

BATTI-ÇIKTI KAVŞAK

Bir yıllık hizmetlerini kalabalık bir topluluk önünde anlatan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Birlik olduğumuzda, birlikte harekete geçtiğimizde başaramayacağımız şey olmadığına inanıyorum" dedi. Kocamaz, Tulumba Kavşağı Avan Projesi'nin tamamlanıp imar planına işlendiğini, yapım ihalesine çıkıldıktan sonra 'Battı-Çıktı Kavşak Projesi'ne başlayacaklarının müjdesini verdi. Kocamaz bir yılda yaptıklarını anlatırken alkış aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehirlerin ilk yıl karnesi iyi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN