Lağım kokusu sokağı sardı

Dumlupınar Mahallesi'nde yol çalışması yapan Seyhan Belediyesi, bağlantıları iptal edince kanalizasyon sokağa taştı. Dayanılmaz koku sokağın her yanını sardı

Giriş Tarihi: 3.4.2015
Lağım kokusu sokağı sardı
Seyhan Belediyesi'nin bozuk yollarını parke kilit taşı yapacağını öğrenen Dumlupınar Mahallesi 38081 Sokak sakinlerinin sevinci kısa sürdü. Belediye ekipleri, yol çalışması sırasında evlerin kanalizasyon bağlantılarını iptal edince sokak lağım kokusundan geçilmez oldu. Sokak sakinlerini tuvalet ihtiyaçlarını gidermek için yan sokaklardaki tanıdıklarına gitmeye başladı. Sorunun çözümü için çaba harcayan vatandaşlara, Seyhan Belediyesi ile ASKİ'den verilen yanıtta, "Çalışma yapılıncaya kadar kendi imkanlarınızla bağlantıyı siz yapın" denildiği öne sürüldü.

SEVİNÇLERİ KISA SÜRDÜ

Dumlupınar Mahallesi 38081 Sokak'ta oturan 26 yaşındaki Cem Bertan, Seyhan Belediyesi'nin hiçbir uyarı ve açıklama yapmadığını belirterek, "İki hafta önce sokağımızda iş makinelerini görünce sevinmiştik. Sonuçta yolumuz yapılacaktı, tozdan çamurdun kurtulacaktık. Ama kısa sürdü. Çalışma sırasında evlerimizin kanalizasyon bağlantılarının iptal edildiğini öğrendik. Nedenini sorduğumuzda, 'Borular çok eski ASKİ kanalizasyon borularını değiştirecek' denildi. Ancak geçici de olsa bir çözüm bulunmadı. Evlerin pis ve lağım suları sokağa akmaya başladı" diye konuştu.

SALGIN KORKUSU
Çalışma esnasında evi zarar gören 3 çocuk annesi Sevil Akçakoca (27), "Sokağımız pislikten geçilmiyor. Çocuklarımızın sağlığından endişe ediyoruz. Tuvalet ihtiyacımızı gidermek için çoluk çocuk yan sokaktaki kayınvalidemin evinde gidiyoruz. Bugünlerde yağmur durmuyor. Lağım suları yağmurla birlikte sokağı kaplıyor. Koku dayanılmaz oldu. Kimsenin kılı kıpırdamıyor. Salgın hastalık baş gösterirse şaşmam. Çocuklarımız başta olmak üzere hepimizin sağlığı tehlike altında. Yetkililere soruyoruz ama bir kişi çıkıp aydınlatıcı bir yanıt vermiyor" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lağım kokusu sokağı sardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN