Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adanalılar cevabı 7 Haziran'da verir

Giriş Tarihi: 6.5.2015
Adanalılar cevabı 7 Haziran'da verir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'Adana Mavrası' sözlerine tepki gösteren Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Hemşerilerimiz buna cevabı 7 Haziran'da verecek" dedi

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin seçim beyannamesini açıklarken kullandığı 'Adana Mavrası' tabirini eleştirdi. Bu açıklamanın Adanalıları üzdüğünü belirten Çelikcan, "Adana ve mavra kelimesinin yan yana kullanılması bir talihsizliktir. AK Parti Adana'yı en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyor. Eğer siz çıtayı Adana mavrasından başlatacak olursanız Adana'ya haksızlık etmiş olursunuz. Bu söz Adana kültürüne saygısızlıktır. Halkımız buna en güzel cevabı 7 Haziran'da sandıkta verecektir" dedi.

20 MİLYARLIK YATIRIM

AK Parti hükümetinin Adana ile ilgili yaptığı yatırımlara dikkat çeken Başkan Mahmut Çelikcan, "Şu anda birçok önemli proje devam etmektedir. Hükümetimiz Adana'ya 13 yılda 20 milyar yatırım yapmıştır. Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda ve vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak her alanda hükümetimizin imzası vardır. Binlerce kişinin istihdam edileceği şehir hastanesi, bölge adliye binası, Adana adliye binası, güney çevre yolu, şehir stadı gibi projeler bölgemiz açısından önemli yatırımlardır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adanalılar cevabı 7 Haziran'da verir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN