Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yasak aşk cinayetine Yargıtay'dan bozma

Giriş Tarihi: 16.5.2015
Yasak aşk cinayetine Yargıtay'dan bozma

Yasak aşk yaşadığı kadının kocasını öldürdüğü ileri sürülen Asaf Şaşmaz'ın müebbet hapis cezası onanırken, Gülşen Kaymak'ın 15 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından bozuldu

Adana'da yasak ilişki yaşadığı kadının kocası Halit Kaymak'ı (49), kablo ile boğarak öldürdüğü öne sürülen Asaf Şaşmaz (46) müebbet, evin anahtarını sevgilisine verdiği ileri sürülen Gülşen Kaymak (40) ise 'cinayete yardım' suçundan 15 yıl hapse mahkum olmuştu. Yargıtay, Asaf Şaşmaz'ın kararını onarken, Gülşen Kaymak'ın kararını eksik ceza tayini gerekçesiyle bozdu. Yargıtay, tutuklu kadının, azmettiricilikten cezalandırılmasını istedi.

TETİKÇİ TUTULDU
İddianameye göre, 2 çocuk annesi Gülşen Kaymak, Asaf Şaşmaz ile birlikte oluyor ancak kocası Halit Kaymak'ı yaşadığı yasak aşka engel olarak görüyordu. Çift tetikçi tutarak Halit Kaymak'ı öldürtmek istedi ancak başarılı olamadı. Tetikçi Ramazan T., tutuklanırken, azmettirici olarak yakalanan iki sevgili serbest bırakıldı. Bu arada Arif Şaşmaz sevgilisine daha yakın olmak için oturduğu apartmandan bir daire satın aldı.

PARMAK İZİ BULUNDU

31 Aralık 2011 günü Halit Kaymak Tellidere Mahallesi'ndeki evinde ölü bulundu. Polis, kablo ile boğularak öldürülen Kaymak'ın evinin kapısının zorlanmadığını tespit etti. Gözaltına alınan Asas Şaşmaz'ın parmak izi elektrik süpürgesinde bulunurken, anahtarı ise Gülşen Kaymak'ın verdiği öne sürüldü. Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Asaf Şaşmaz, Gülşen'i sevdiğini söyleyerek, "Ölen Halit'in arabasını kurşunlayan Ramazan T. adlı kişi Gülşen ile ilişkimizi öğrenmiş, 'Sizin yaptırdığınızı söylerim' diye tehdit edip, para istiyordu. Azmettirici olarak gözaltına alındık. Ancak serbest bırakıldık. Parmak izim, Gülşen'e aldığım şarjlı süpürgede çıkmış olabilir ancak, cinayeti ben işlemedim" dedi.

"ANAHTARI BEN VERMEDİM"
Asaf ile ilişkisi olduğunu doğrulayan Gülşen Kaymak evin anahtarını vermediğini iddia etti. Mahkeme, Asaf Şaşmaz'ı müebbet, Gülşen Kaymak'ı ise 15 yıl hapisle cezalandırdı. Yargıtay 1. Ceza Dairesi, Şaşmaz'ın cezasını onarken, Gülşen Kaymak hakkındaki kararı eksik ceza tayini gerekçesiyle bozdu. Kararda evin anahtarını veren kadının, eşinin öldürüleceğini bildiği ve olayı gizlemeye yönelik davranışlar sergilediğinin altı çizildi. Gülşen Kaymak ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yeniden hakim karşısına çıkacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yasak aşk cinayetine Yargıtay'dan bozma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN