Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Partili işçiye miting intikamı

CHP'li Seyhan Belediyesi'nde taşeron firmada şoför olan Mustafa Sığın, Başbakan'ın mitingine gidince iddiaya göre önce çöpe verilip mesai listesinde imza yeri karalandı, sonra işten çıkarıldı

Giriş Tarihi: 3.6.2015
AK Partili işçiye miting intikamı
CHP'li Zeydan Karalar'ın yönettiği Seyhan Belediyesi'ne taşeron olarak hizmet veren firmada 9 yıldır çalışan ve traktör şoförlüğü yapan Mustafa Sığın (47), Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 10 Mayıs'taki Adana mitingine katılınca, başına gelmeyen kalmadı. Başbakan'ı dinlemeye giden işçileri tek tek belirleyen belediye yöneticileriyle karşılaşan Sığın, "Ertesi gün çöp aracının arkasında çöp toplamakla görevlendirildim. Mesai girişçıkış listesinde adımın karşısındaki imza yerleri karalandı. En sonunda 'çıkışın verildi' denildi. Ama belgesini bana vermediler" dedi.

MESAİ SAATLERİ DIŞINDA

Geçmişte AK Parti Sarıçam İlçe Yönetim Kuruluğu üyeliği de yapan Mustafa Sığın, 2006 yılında Seyhan Belediyesi'nde çalışmaya başladı. Son 3 yıldır traktör şoförlüğü yapan evli ve 3 çocuk babası Mustafa Sığın, 10 Mayıs 2015 günü mesaisinin bitiminden sonra Başbakan Davutoğlu'nun Adana mitingine katıldı. İddiaya göre Mustafa Sığın, miting alanında Seyhan Belediyesi Temizlik İşleri Müdür Yardımcısı Hanifi Aktaş ve Başkontrolör Kamil Kürkçü'yle karşılaştı. Ertesi gün işyerine giden Sığın'a, artık çöp aracının arkasında çöp toplayacağı söylendi. Sığın nedenini sorduğunda ise, iddiaya göre "AK Parti'nin propagandasını yapıyorsun" denildi. Rahatsızlandığı için hastaneye giden Sığın 7 gün rapor aldı. 20 Mayıs'ta iş başı yapan Sığın'a Müdür Yardımcısı Hanifi Aktaş, verimsiz çalıştığı gerekçesiyle traktör kullanamayacağını söyledi. Buna sinirlenen Mustafa Sığın, "Ben verimsiz olsam ihtar verir, uyarırdınız. AK Partili olduğum için bunu yapıyorsunuz" dedi.

İHTARNAME YOLLADI
Bunun üzerine Müdür Yardımcısı Hanifi Aktaş, "Senin çıkışını verdik" dedi. Mustafa Sığın, çıkışının yapıldığına dair belge isteyince, "Talep edersen veririz" yanıtını aldı. Bunun istifa anlamına geleceğini düşünen Sığın "Bu oyuna gelmem" dedi, mesai bitiminin ardından soluğu SGK'da aldı. SGK'da halen aktif sigortalı olarak göründüğünü öğrenen Sığın, durumunu anlatan bir dilekçe yazıp yetkililere teslim etti. Hemen ardından belediyeye bir ihtarname çekti.

AK PARTİLİ OLANLARA BASKI

23 Mayıs'ta yeniden işe giden Mustafa Sığın, mesai giriş çıkış saatlerinin kaydedildiği listede kendi imzası için ayrılan yerlerin 31 Mayıs'a kadar karalanmış ve sayfanın üstüne 'Vasıfsız' ibaresinin yazılmış olduğunu gördü. İşyerine 3 gün daha giden Sığın, kendisine görev verilmemesi üzerine 26 Mayıs'ta avukatıyla görüştü. Avukatının yönlendirmesiyle ikinci ihtarnameyi çeken Sığın bir daha işyerine gitmedi. Mustafa Sığın, Seyhan Belediyesi'nde CHP'li olmayanlara karşı baskı uygulandığını, kendisini gibi birçok işçinin istifaya zorlandığını da iddia ederek, hakkını arayacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Partili işçiye miting intikamı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN