Ünlü ressamlar Kızkalesi'ni çizdi

Giriş Tarihi: 23.6.2015
Ünlü ressamlar Kızkalesi'ni çizdi
Mersin Uluslararası Sanatkârlar ve Sanatçılar Derneği'nin davetlisi olarak Mersin'e gelen Azerbeycan, Gürcistan, Rusya, Kosova, Bulgaristan, Kazakistan, İtalya ve Türkiye'den 21 ressam, '1. Mersin Ressamlar Çalıştayı' etkinliği kapsamında 'Dostların Fırçasından Kızkalesi' adıyla resim yaptı. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne alınan Kızkalesi'ni çizmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden ressamlar, Kızkalesi'ni çizmek için yine geleceklerini belirtti.

ÇALIŞTAY YAPILDI
Dernek Başkanı Olga Eren, ülkelerinde ve Avrupa'da isim yapmış 15'i yabancı toplam 21 ressamı Mersin'in tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini çizmeleri amacıyla buluşturduklarını söyledi. Eren, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın desteği ile çalıştayı bu yıl gerçekleştirdiklerini, gelecek yıldan itibaren daha fazla sanatçının bölgeye gelmesini sağlayacaklarını kaydetti.

SERGİ AÇILACAK

Eserlerin Mersin Kongre ve Sergi Sarayı'nda sergileneceğini ve sergi sonrası eserlerin Mersin'de kalacağını ifade eden Eren, "Biz bu çalıştayı geleneksel hale getirerek engelli okulunun açılmasına dikkat çekmek istiyoruz. Şimdi 15 yabancı sanatçı bu bölgeyi çizerken gelecekte yüzlerce sanatçı Mersin ve dünyaca ünlü Kızkalesi'ni çizecek. Hafızalarında yer edecek ve ülkelerinde burayı anlatacak, daha fazla sanatçının buraya akın etmesini sağlayacaklar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü ressamlar Kızkalesi'ni çizdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN